• Неодамнешно
SKYBLACK Заби Модел Стоматолошки Симулатор Manikin, Фантомски Главата со Рамо Заб Симулатор, Стоматолошки Наставата Главата Модел, Отстранување на Заб Клупата Планината ?

SKYBLACK Заби Модел Стоматолошки Симулатор Manikin, Фантомски Главата со Рамо Заб Симулатор, Стоматолошки Наставата

Buyers rating:
DEN 22732.32

Количина на стоки

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лабораторија за користење. 【Стоматолошки Модел】 Стоматолошки Стегање табела тип главата модел е стоматолошки симулација уред со фиксен уред, аголот може да се промени во ке за лесно ракување. 【Поправи на Биро】 дното на рамо тело е утврден од страна на позиционирање и затегнување, Прилагодлив фиксна десктоп дебелина што е погодно за демонтажа и монтажа на рамо тело главата мувла на стоматолошката столица. 【Функции】 чистење, подготвување на забите, земајќи калапи, садење, практикување на сврзување на платите и други вежби. 【Реални】 Апсолутна блискост до реалноста, лесно ракување.Главата мувла може да се изврши на различни движења на вилицата, што е погодно за демонтажа и монтажа на стоматолошката мувла.Идеален модел за учење на чистење со конец за заби и четка за возрасни или деца.Многу наставници или стоматолозите изберат како пример за да се научи ,демонстрира,пракса ,учење и истражување.Вештачки рамо главата модел Стоматолошки наставата модел Стоматолошки атарот главата модел Забна екстракција модел Стоматолошки главата model Features : Ова Стоматолошки Фантом Главата Модел е многу едноставна, но тоа е широко се користат на работното место и домот на студентите, амбулантски сервиси за практиканти, и стоматолошки асистенти.Тоа може да ги задоволи сите аспекти на стоматолошката пракса.Стоматолошки стол фиксна верзија напредни главата модел е стоматолошки симулација уред со фиксен уред.Главата мувла може да се изврши на различни движења на вилицата, олеснување на расклопување и склопување на стоматолошки мувла.На дното на рамо тело е утврден од страна на позиционирање и затегнување, што го олеснува процесот на демонтажа и монтажа на рамо тело главата мувла на стоматолошката столица.Овој уред може да се симулира повеќе области на стоматологијата и има издржливост во употреба во исто време.Функции : чистење, подготвување на забите, земајќи калапи, садење, практикување на сврзување на платите и други вежби.Одржување:По прилагоди симулација главата,да се обезбеди тоа е заклучен пред таа да се користи.Имајте на симулирани устата чисти.Заменете нови симулирани заби кога тоа needs Specifications : Материјал : Гума, Смола, Metal Amount на забите : 28pcs Teeth : Монтажни и replacable.Симулација на наставата систем mainly Scope : Погоден за клиника, обука, клиника, училница и други лекции.Пакет Содржина : 1*Симулирани едноставна главата модел.1*Handle1*28 парчиња teeth Notice : Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние сме многу среќни да ви овозможи со најдобра услуга!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector

Може да Се Намали : 1.5 m, може да се намали произволно според барањата, со предностите на силна абење отпор

DEN 309.36
Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Scaler Опашка Линија, Стоматолошки Кабел Хигиенски Силиконска Гума Едноставна Операција Додаток за DTE Стоматолошки

Лесен И Хигиенски Да се Користи : scaler опашка линија може да се исчистат на висока температура и висок при

DEN 549.36
Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Трка Техника 201-622864 Шок Пролет 6.4 Kg

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема �

DEN 3067.44
SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

SKYBLACK Заби Модел Стандард стоматолошки модел, стоматолошка и детска стоматолошки настава и истражувачки материјали,

[Различни Примена] : Заб модел е одличен избор за стоматолог учење, учење, истражување и стоматолошка лаб

DEN 763.20
Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки

Не се лизга и не се држи дизајн, главно се користи за мешање на маст и се меша рамномерно.Направени од вис

DEN 600.00