• Неодамнешно
Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки Болница

Стоматолошки Мешање Шпатула, Стоматолошки Алатки Стоматолошки Мешање се Држиме за Стоматолог за Стоматолошки

Buyers rating:
DEN 600.00

Количина на стоки

Не се лизга и не се држи дизајн, главно се користи за мешање на маст и се меша рамномерно.Направени од високо квалитетни пластични, висока температура отпорни, безбедни и не се токсични, обезбедувајќи максимална трајност и сигурност.Може да се чуваат на ладно и суво место да ја задржиш чисти.Тоа е специјално дизајнирана за стоматолошка употреба за мешање и мешајќи.Лесен за користење, нема потреба да се носат ракавици, без валкани раце, може да се мијат со вода.Повеќенаменски употреба, не само за мешање на стоматолошките материјали, но исто така и за мешање на пигменти и маски.Функција : 1. Лесен за користење, нема потреба да се носат ракавици, без валкани раце, може да се мијат со вода.2. Може да се чуваат на ладно и суво место да ја задржиш чисти.Тоа е специјално дизајнирана за стоматолошка употреба за мешање и мешајќи.3. Не се лизга и не се држи дизајн, главно се користи за мешање на маст и се меша рамномерно.4. Направени од високо квалитетни пластични, висока температура отпорни, безбедни и не се токсични, обезбедувајќи максимална трајност и сигурност.5. Повеќенаменски употреба, не само за мешање на стоматолошките материјали, но исто така и за мешање на пигменти и маски.Спецификација : Предмет Тип : Стоматолошки Мешање Стап Материјал : Пластични Пакет Листата : 3 x Dental Мешање Стап .

Карактеристики на стоката

Item Type:
 Dental Mixing Stick 
Material:
Plastic
Package List:
3 xDental Mixing Stick  :

Купувачи како што сакаат

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Стоматолошки Цевки, Флексибилна Професионални Силиконска Гума Еко Пријателски Преносни Стоматолошки Плунка Ejector

Може да Се Намали : 1.5 m, може да се намали произволно според барањата, со предностите на силна абење отпор

DEN 309.36