• Неодамнешно
VEVOR LED V Канали, 20-Pack 3.3 ft V Облик на LED Канал Систем, Алуминиум LED Лента Светлина Канали, ПРЕДВОДЕНА Канали со Дифузен Капак, на Крајот Капи, и Монтажа Клипови за LED Лента

VEVOR LED V Канали, 20-Pack 3.3 ft V Облик на LED Канал Систем, Алуминиум LED Лента Светлина Канали, ПРЕДВОДЕНА

Buyers rating:
DEN 311.76

Количина на стоки

Легура на Алуминиум Канали : Износ : 20 КОМПЈУТЕРИ; Должина : 3.3 ft/ 1 m; 0.39"/ 10 mm внатрешна ширина прифаќа PCB ширина до 10 mm LED Ленти.LED V канали се направени од елоксирани алуминиумски материјал.Тоа е систем за ладење за да прахосвам топлина произведена од ЛЕР да се продолжи животниот век на вашиот LED ленти.Во исто време, алуминиум ленти, исто така може да се задржи на ПРЕДВОДЕНА од изложеност на прашина, коса, и физички контакт.Дифузен PC Покрива : LED лента светлина канали се покриени со матирано млечниот Пластични капаци.LED лента опфаќа им помогне шири светлината рамномерно од лента, светлата, се создаде подобро неонски ефект со дизајн на беспрекорен неонски серија, и да се избегне директна LED светло против вашите очи.Затоа, може да се обезбеди меки и светли неонски ефект за вас и вашето семејство.Комплетен Прибор : LED канали за LED лента, светлата се опремени со целосен сет на додатоци за разни инсталација методи.Продолжување конектори обезбеди 2 ПАРЧИЊА канали може да се поврзани во 1 BUC.L-Облик приклучоците кои се дизајнирани да се направи агол врска полесно.На крајот капи се избегне светлина лента паѓа од канал и монтажа клипови за брзо монтирање на дрво површината.Лесен за Инсталација : Како и за PC покритие и легура на алуминиум канали материјал, LED канал може да се намали во било која должина од рака го виделе или воздух видов да ги задоволат вашите потреби.Инсталација чекор е како што следи : намалување на должината, стап LED лента на светлина е лепило поддршка во внатрешноста на алуминиумски канал, snap-на diffuser покривка, и се качи на крајот капи.Разноврсна Апликација : LED канали може да се широко се користат за домување декоративни во аглите, како што кабинети, ѕидови, облекување, маси, итн.Покрај тоа, канцелариски згради, луна-места, трговски центри, уметнички галерии, како и други комерцијални подолго-растојание осветлување проекти се достапни.Модел : В-LEDDTC-16 MM16 MM SJX 1 M20 ZZ.Износ : 20 КОМПЈУТЕРИ.Должина : 3.3 ft/ 1 m.Боја : Млечно + Sliver.Материјал : Алуминиум Легура + КОМПЈУТЕР.Внатрешниот Канал Големина : 0.39 x 0.39"/ 10 x 10 mm(W x H).Надворешниот Шанел Големина : 0.63 x 0.63"/ 16 x 16 mm(W x H).Макс LED Лента Ширина : 0.39"/ 10 mm.Тежина : 3.3 кг/ 1.5 кг.LED лента светлина канали може да светне на универзална место од комерцијални до дома, особено за домување декоративни во аглите.И тие ви обезбеди со топлина мијалник алуминиум, дифузен PC покрива, конектори, на крајот капи, и планината клипови за лесна инсталација.Модел : В-LEDDTC-16 MM16 MM SJX 1 M20 ZZAmount : 20 PCSLength : 3.3 ft/ 1 m Color : Млечно + Sliver Material : Легура на Алуминиум + PCInner Канал Големина : 0.39 x 0.39"/ 10 x 10 mm(W x H)Надворешниот Шанел Големина : 0.63 x 0.63"/ 16 x 16 mm(W x H) Max LED Лента Ширина : 0.39"/ 10 mm Weight : 3.3 кг/ 1.5 кг.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат