• Неодамнешно
Crocheting Материјали, од не ' Рѓосувачки Челик Капчиња Материјали Капчиња Кука Поставите Капчиња Алатки за Дома

Crocheting Материјали, од не ' Рѓосувачки Челик Капчиња Материјали Капчиња Кука Поставите Капчиња Алатки за

Buyers rating:
DEN 323.76

Количина на стоки

Плетенка на косата ткаење алатка е вашиот помошник да сплетам и дизајн свој фризура.Издржливи природни бамбус се справи со површина е мека на допир, многу лесен за употреба.Ви обезбеди со три различни стилови на куките, со различни стилови може да ги исполни вашите повеќе потреби.Капчиња кука е направен од високо‑сила лесна нерѓосувачки челик, кој е и не е лесно да се оксидираат или ' рѓа.Специјално користи за одредување долго косите, плетење технологија, перика плетење, итн., многу практични.Функција : 1. Капчиња кука е направен од високо‑сила лесна нерѓосувачки челик, кој е и не е лесно да се оксидираат или ' рѓа.2. Издржливи природни бамбус се справи со површина е мека на допир, многу лесен за употреба.3. Ви обезбеди со три различни стилови на куките, со различни стилови може да ги исполни вашите повеќе потреби.4. Плетенка на косата ткаење алатка е вашиот помошник да сплетам и дизајн свој фризура.5. Специјално користи за одредување долго косите, плетење технологија, перика плетење, итн., многу практични.Спецификација : Предмет Тип : Dreadlock Капчиња Кука Set Size : Една Кука : Прибл. 0.5 mm / 0.02 во, прибл. 0.75 мм / 0.03 во, прибл. 1mm / 0.04 in Double Куки : Прибл. 0.5 mm / 0.02 во, прибл. 0.75 мм / 0.03 во, прибл. 1mm / 0.04 in Three Куки : Прибл. 0.5 mm / 0.02 во, прибл. 0.75 мм / 0.03 во, прибл. 1mm / 0.04 во Пакет Листата : 9 x Dreadlock Капчиња Кука.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Dreadlock Crochet Hook Set
Size:
Single Hook:
Approx. 0.5mm / 0.02in, approx. 0.75mm / 0.03in, approx. 1mm / 0.04in
Double Hooks:
Approx. 0.5mm / 0.02in, approx. 0.75mm / 0.03in, approx. 1mm / 0.04in
Three Hooks:
Approx. 0.5mm / 0.02in, approx. 0.75mm / 0.03in, approx. 1mm / 0.04in
Package List:
9 x Dreadlock Crochet Hook :

Купувачи како што сакаат

Rowan Капчиња Кука (Дрво) 2,5 MM, Браун
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Rowan Капчиња Кука (Дрво) 2,5 MM, Браун

Производителот гаранција може да не се применува.Направени од FSC заверена дрво, извори од одржливи шуми.

DEN 325.44
Волна и Бандата Метал Капчиња Куки 4.5 мм
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Волна и Бандата Метал Капчиња Куки 4.5 мм

Производителот гаранција може да не се применува 100% алуминиум.ВИСОК КВАЛИТЕТ КАПЧИЊА КУКИ.Многу издржл

DEN 428.64
Rowan Капчиња Кука (Дрво) 6MM, Браун
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Rowan Капчиња Кука (Дрво) 6MM, Браун

Производителот гаранција може да не се применува.Направени од FSC заверена дрво, извори од одржливи шуми.

DEN 360.00
8pcs Алуминиум Капчиња Кука, Златен Капчиња Игли Поставите DIY Џемпер Игли потрошен материјал за Почетници рачно
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8pcs Алуминиум Капчиња Кука, Златен Капчиња Игли Поставите DIY Џемпер Игли потрошен материјал за Почетници рачно

【Мазен и Лесен】материјалот е алумина, надворешноста и да се чувствува добро , тежината е многу мала, то�

DEN 246.96
Pssopp Капчиња Кука во Собата, Игла за Плетење Поставите Домаќинство Везови Снабдувањето со Капчиња Игла Портокал
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Pssopp Капчиња Кука во Собата, Игла за Плетење Поставите Домаќинство Везови Снабдувањето со Капчиња Игла Портокал

[Висок Квалитет] Направен од висок квалитет на памук и лен ткаенини, на платно е мек, не е груб, дише, и све

DEN 258.96