• Неодамнешно
Sarfel Новородено Бебе Момче Капи Памук Бебе Beanie Болница Девојка Капа На Малиот 0-6 Месеци Унисекс

Sarfel Новородено Бебе Момче Капи Памук Бебе Beanie Болница Девојка Капа На Малиот 0-6 Месеци Унисекс

Buyers rating:
DEN 215.76

Количина на стоки

100% Памук.Машина За Миење. ❀ МЕКА ПАМУЧНА : Специјално дизајнирани за бебиња.Ова бебе шапка главно е направен од висок квалитет на памук, тоа е супер топло и удобно.Новороденото шапка, исто така, содржи малку spandex, која го чува доволно флексибилни и може да се протегала да одговара на baby ' s head раст. ❀ ПОСЕБНА ОБВИВКА : внатрешна ткаенина на бебето зимска шапка е полиран, така што има многу топло слој на краток кадифен.Тоа може да се задржи бебето главата топло, дури и во зима.Новородените е кожа е чувствителна, на ткаенини што се користат се повеќе помек и поздрава. ❀ ПРИЛАГОДЛИВИ ДИЗАЈН : На врвот на неразвиената шапка е специјално дизајниран така што ќе може да избере дали или не да се врзуваат на јазол според големината на вашето бебе главата.И на долниот раб на новороденото шапка може да се претвори нагоре.Овие дизајни може лесно да ја промените висината на бебето beanie, и тоа е многу симпатична. ❀ ГОЛЕМИНА ИНФОРМАЦИИ : новороденото шапка е 6,5 инчи во ширина, висина на бебето beanie е прилагодлив и треба да биде во рангот од 6 до 13 инчи.Тоа е погоден за бебиња од 0 до 6 месеци стара. ❀ ПРИЛИКИ : совршен бебе подароци за новороденчињата!Новороденото капи се погодни за Роденден, Божиќ, денот на Благодарноста, Партија, Фотографирање Пука, или со секојдневно носење.Различни бои може да биде избран, и тие може да се совпаѓаат со вашето бебе е на сите видови на облека.Опис на производот : Материјал : 100% ОРГАНСКИ ПАМУК, мека топло и удобно, еластичен и флексибилни, не pilling.Мечка Уво Дизајн : Посебни и симпатична дизајн го прави вашето бебе cuter и повеќе стануваат најатрактивни.Пол : Одговара за за 0-6 месеци стариот бебе момчиња/девојки.Големина : Капа обемот : 12" (unstretched).Ова бебе beanie има одлична еластичност, бебето нема да се чувствувате непријатно со неа.ПЕРЕЊЕ ВНИМАНИЕ : Предлагам за перење со рака или со Машина за миење со перење торба; Машина за миење max.температура 40℃; Не-хлор кајгана; Виси да се исуши; Без Пеглање; не сува чиста.Превозот Време : Стандард за Испорака : 7-15 дена по испраќаат.Забрзана Испорака : 5-7 дена по испраќаат.Напомена : 1. Ве молиме да се разбере поради прирачник за мерење може да се неизбежна отстапувања. 2. Како различни компјутери екранот боите различно, бојата на самиот објект може да се разликува малку од горенаведените слики, ви благодариме за вашето разбирање. 3. Ако имате било какви прашања или потреба од дополнителна помош, ве молиме контактирајте со нас преку E-mail.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Durio бебе-момчиња Beanie
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Durio бебе-момчиња Beanie

Кука и Јамка затворање.Рака Мие Само.Материјал & Големина : Ова руно наредени бебе шапка mitten направен од �

DEN 340.56
Бартон Bonita Beanie Женска
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бартон Bonita Beanie Женска

100% Акрил.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Опуштеност одговара може да биде срушен во тек�

DEN 616.80
Бартон Bonita Beanie Женска
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бартон Bonita Beanie Женска

100% Акрил.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Опуштеност одговара може да биде срушен во тек�

DEN 309.60