• Неодамнешно
Hooke Патот Рам 1500 Врвот Покривот Рек Crossbar Товар Кошница Багаж Превозникот Компатибилен за Dodge Рам 1500 2009-2018 Пикап Камион , Inlcude Пред & Страничните Светла

Hooke Патот Рам 1500 Врвот Покривот Рек Crossbar Товар Кошница Багаж Превозникот Компатибилен за Dodge Рам 1500

Buyers rating:
DEN 568.80

Количина на стоки

FITMENT : Покрив Рек Вклопува 2009-2018 Рам 1500 & 2019-2020 Класичен Екипажот /Quad Кабината Модели.Умерена инсталација треба мали дупчење.ДИЗАЈН : Аеродинамичен стил надополнува камион надворешноста.Покривот рек капацитет на носивост(рамномерно распоредени) до 330 фунти.Мерки за 58-Инчен долго,52.5-Инчен ширина и 5.8-Инчен висока.ИЗГРАДБА : Тешки, висока затегнувачка 10 Мерач(9/64 Инчи) челична конструкција.ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА : Текстура црна прав грб заврши.Премиум E-слој процес за 5-годишно заштита од корозија под нормална.ЗА ТЕРЕНСКИ : Обезбедува екстра надворешноста карго простор. 4×18w LED плоштадот рефлектори & 4×18w правоаголник LED рефлектори вклучени за дополнителни осветлување.Hooke Патот Рам 1500 Врвот Покривот Рек Crossbar Товар Кошница Багаж Превозникот за 2009-2018 Рам 1500 2019-2020 Класичен Екипажот / Quad Кабината Пикап Камион , Inlcude Пред & Страна Lights Excellent Дополнителен Простор за Складирање.Кога екстра товарниот простор е апсолутно е потребно, може да се потпре на овој Hooke Патот Песна Решетката.Тоа овозможува голем простор за сите оние дополнителна опрема ќе треба да се донесе заедно во вашиот следен пат патување или патека авантура.Со својата безбедни дизајн, можете да го поставите вашиот товар на тоа со голема самодоверба.Издржливи Челична Конструкција.Овој покрив решетката е изграден од тешки-должност челик за да се обезбеди максимална издржливост против тешки товари.Тоа е обложена со трајни црна боени да се обезбеди трајна заштита од корозија.E-Слој Процес.E-грб системи може да донесе широк спектар на лак и да се наслика завршува со комбинација на state-of-уметноста перформанси и декоративни ефекти.На браници може да трае 100 часа во текот на сол спреј тест кој е equivalently да има 5-годишна корозија капацитет.Производот проценти од помине достигне 100% по сол спреј тест.Едноставни за Инсталација.Assemle структурата на багаж багажник, и подигнете ја на покривот.Мали дупчење е потребно за да ја завршите инсталацијата.Треба некои основни рака алатки и вежба.Собрание и монтажа хардвер се вклучени.Треба да се очекува да потрае и до 2 часа инсталирањето на оваа единица, врз основа на вашиот ниво на механички вештини.Се обиде да ја заврши работата во вашата гаража и да ви спаси еден прилично денар се движи од 100 до 500 долари.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Yakima - BlockHead Велосипед Планината
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Yakima - BlockHead Велосипед Планината

Топ насекаде велосипед планината : безбеден начин за транспорт на велосипеди на повеќето камион кревет

DEN 1475.76
Thule SideKick Скок Товар Кутија
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Thule SideKick Скок Товар Кутија

Компактен roofbox, идеални за мали товари како што кампување опрема или голф клубови.Здрав Uзавртки со заси

DEN 1236.00
CAROOZE 64 Автомобил Скок Товар Кошница Универзална Покривот Рек Кошница Багаж Багаж Носителот на Товар на Превозникот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CAROOZE 64 Автомобил Скок Товар Кошница Универзална Покривот Рек Кошница Багаж Багаж Носителот на Товар на Превозникот

Супериорен дизајн : Направен од висок квалитет на челик материјал кој е тешка должност и со силен товаро

DEN 4055.52
GREUS Велосипед Задните Рек Планината Универзална Прилагодливи Велосипед Багаж Товар Торба Рек Планински Велосипед
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

GREUS Велосипед Задните Рек Планината Универзална Прилагодливи Велосипед Багаж Товар Торба Рек Планински Велосипед

Алуминиум легура.Цврстата алуминиумска легура овозможува тешки вчитување.Велосипед задните рек плани

DEN 523.68
DEE ЗИ DZ95053 Половина Скала Багажник
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DEE ЗИ DZ95053 Половина Скала Багажник

ТешкиДолжност 0.125" Дебели Челични Цевки.Заштитна Сјај Црна Прав Грб Заврши.Номинална За 250 lb.Тежина Капа

DEN 4197.60