• Неодамнешно
Hamilco 8x8 Бела Бележник Cardstock Хартија тешка категорија 100lb Покрие Карта на Акции 100 Пакет

Hamilco 8x8 Бела Бележник Cardstock Хартија тешка категорија 100lb Покрие Карта на Акции 100 Пакет

Buyers rating:
DEN 431.76

Количина на стоки

ГОЛЕМА ЦЕНА за СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ cardstock - Ние ги користиме највисок квалитет, дебели, КИСЕЛИНА СЛОБОДНИ, и издржливи хартија, НАПРАВЕНИ ВО САД, и ние се ниски цени.ЕЛИТА ПАКУВАЊЕ – Безбедно спакувани во кутија за да се осигурате дека сте ја добиете вашата картичка акции во совршена состојба и за ваша погодност за чување на вашата картичка акции за употреба во иднина.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЖИВОПИСНИ ГРАФИКИ - Кога ќе се печати на Hamilco cardstock.Вашиот Отпечатоци, ќе изгледаат професионално печатени.ИДЕАЛЕН ЗА ЛАСЕРСКИ, INKJET & КОПИР ПЕЧАТЕЊЕ.Answer : ___________________________ NOTE : ЕКСТРА ДЕБЕЛИ CARDSTOCK - консултирајте се со вашиот печатач упатство пред да нарачате за да се обезбеди тоа може да се справи со 100lb Покрие Cardstock.ПОВЕЌЕ намени – Одлично за Scrapbooking, Занаети, Покани, Стационарни и повеќе.Функционира одлично како подлога планината за фотографија или покана.Намалувања лесно со рака или со машина. 8" x 8", 100 Пак, 100lb покрие cardstock, 270 GSM Светла Бела со целосна 98 Светлината.БЕЗ РИЗИК! - 100% ПАРИ НАЗАД, ако не сте задоволни!Кликнете "Додај во Кошничката" и КУПИ ТОА СЕГА!!!.Совршен Cardstock Креации – Совршени Резултати Во Секое Време!Со Hamilco Бела 8x8 Плоштадот Бележник Cardstock Хартија!Ние знаеме.. на cardstock хартија опции таму се толку многу што наоѓање на оној кој одговара на вашите потреби може да биде незгодно.Па, ако ви се одлучуваат за Совршен за декоративни картички, scrapbooking, прекрасен весник опфаќа, подарок кутии, сопствени направени подароци, cardstock обетки, партија покани, ѕидни слики и многу повеќе.Ќе се ограничени само од вашата фантазија.Зошто Обидете Hamilco Бележник Карта На Акции Хартија, Листови Денес?Тие Се ..

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock

Вклучува : 40 Листови на 12in x 12in Мазна слонова коска Cardstock.Пакет Висина е 1.05 инчи.Пакет Должина е 12.75 инчи.Па

DEN 269.76
Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100

Оваа cardstock мерки 3.5" x 5", и се вклопува во нашите А1 пликови.Мастило за компатибилни.Ве молиме имајте во пре

DEN 647.76