• Неодамнешно
Vaessen Креативни Фиренца Мазна Cardstock, Малина Розова, 216 Грама, A4, 10 Листови, за Scrapbooking, - Карта во донесувањето Одлуки, Умре Сечење и Други Хартија Занаети, DIN

Vaessen Креативни Фиренца Мазна Cardstock, Малина Розова, 216 Грама, A4, 10 Листови, за Scrapbooking, - Карта

Buyers rating:
DEN 1718.40

Количина на стоки

CARDSTOCK ЛИСТОВИ ХАРТИЈА – сет содржи 10 листови од cardstock.Хартија има сатен мазна површина, е флексибилни и издржливи.ХАРТИЈА, ЗАНАЕТ ПРОЕКТИ – Совршени за изработка на покани за свадба, симпатична денот на вљубените картички, уникатен ознаки, убава хартија за цвеќе, креативен бизнис картички, шарени честитки и други прекрасни хартија уметности и занаети DIY проекти.СЕ ЛУКАВ – Погоден за умре сечење, втиснување, дели, embellishing, сечење, напад и виткање.Компатибилен со повеќето водечки бренд удари, умре сечење и втиснување машини.Cardstock може да се украсени со марки, четка пенкала, налепници, washi лента, сјајот, rhinestones, панделки и повеќе.КАРТИЧКА КВАЛИТЕТ – тешка категорија сет на 216 gsm cardstock.Киселина-слободни листови за продолжување на чување на производот.ГОЛЕМИНАТА на Состојба Големина : A4 или 8.3 x 11.7 инчи / 21 x 29,7 cm.Се забавуваат создавање цветен хартија занаети со овој пакет на Фиренца cardstock од Vaessen Креативни.Сетот содржи розова cardstock листови хартија која може да се користи за сите видови на уметности и занаети.Започнете да оформи и да се направи нешто посебно за некој близок.Cardstock е подебел од печатач, хартија уште потенки од картон, што го прави флексибилни и издржливи избор.Хартија има сатен мазна површина без видливи заб.Оваа Vaessen Креативни Фиренца Хартија сет содржи 10 листови на киселина слободни cardstock, што значи хартија ќе трае долго време.Хартија дебелина 216 грама по м2 и секој лист е со А4 големина или 8.3 x 11.7 инчи / 21 x 29,7 cm.Crafters љубов одржување на разни шарени cardstock листови во својот бележник резерви.На повеќенаменски хартија е совршен за умре сечење, втиснување, дели, embellishing, сечење, напад и виткање.Vaessen Креативни Фиренца Cardstock Хартија е погодна за професионални уметници и crafters од сите возрасти.Cardstock е лесен материјал за работа и е погоден за почетници.Децата, исто така, уживаат во изработката со cardstock и правење multicoloured уметнички дела.На листови лесно може да се намали до големината, ако си работат на помали проектот како и разгледници за пример.Користете cardstock да ги красат бележник-страници, за да се направи лица покани, отсечени хартија цвет букети, се создаде роденден картички и облагородување на други хартија, занает проекти.Облагородување вашата уметност и занает cardstock проекти со сјајот, налепници, washi лента, поштенски марки, рака букви цитати и многу повеќе изработката идеи.Во зависност на кој сликарска техника или проект ќе го работам, различен вид на хартија тежина и големина може да биде многу подобра.Фиренца cardstock е исто така достапен и на други различни големини, бои, дебелини и површина завршува.Хартија крај : Smooth Paper дебелина : 216 GSMSize : A4 или 8.3 x 11.7 инчи / 21 x 29,7 cm This пакет содржи : 10 листови од cardstock во боја Малина (Розова).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет

Хилари Моно cardstock (25 листови).Секој лист е киселина Слободни 12x12 cardstock.Производ на Кина.Bazzill cardstock е тука да

DEN 354.72
Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100

Оваа cardstock мерки 3.5" x 5", и се вклопува во нашите А1 пликови.Мастило за компатибилни.Ве молиме имајте во пре

DEN 647.76
Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock

Вклучува : 40 Листови на 12in x 12in Мазна слонова коска Cardstock.Пакет Висина е 1.05 инчи.Пакет Должина е 12.75 инчи.Па

DEN 269.76