• Неодамнешно
Stamperia - Оризова Хартија Лист A4 - Амазонија Папагал

Stamperia - Оризова Хартија Лист A4 - Амазонија Папагал

Buyers rating:
DEN 350.40

Количина на стоки

за Scrapbooks, Картички, & Изработката.Stamperia вс Колекција.Портокалова, Црвена, Зелена, Сина.Патување, Животни, Гроздобер.Ова е еден лист А4 (8.27" x 11.69 ") оризова хартија е отпечатена со прекрасен дизајн од Stamperia.Оризова хартија е многу проѕирна, светло & флексибилни труд кој е совршен за мешан медиумите и хартија за изработка на апликации.Оваа "decoupage хартија" и може да се користи како целосна лист на платно, кожа, свила и се повеќе и исто така може да се раскинат или да се намали и да се користи во колажи, на картички, на платна и слично.Како mulberry хартија, ќе видите долги влакна вграден во задниот дел на оваа бела хартија рачно изработени.На мастила земе најубаво за оваа хартија и печатење се различни и јасно со гроздобер изглед._x000 D_ _x000 D_.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock

Вклучува : 40 Листови на 12in x 12in Мазна слонова коска Cardstock.Пакет Висина е 1.05 инчи.Пакет Должина е 12.75 инчи.Па

DEN 269.76
Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет

Хилари Моно cardstock (25 листови).Секој лист е киселина Слободни 12x12 cardstock.Производ на Кина.Bazzill cardstock е тука да

DEN 354.72
Јаглен 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 50
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Јаглен 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 50

Оваа cardstock мерки 3.5" x 5", и се вклопува во нашите А1 пликови.Мастило за компатибилни.Ве молиме имајте во пре

DEN 1730.40