• Неодамнешно
Hamilco 6x6 Црна Cardstock Хартија 80 lb Покрие Карта на Акции 100 Пакет

Hamilco 6x6 Црна Cardstock Хартија 80 lb Покрие Карта на Акции 100 Пакет

Buyers rating:
DEN 431.76

Количина на стоки

ГОЛЕМА ЦЕНА за СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ cardstock - Ние ги користиме највисок квалитет, КИСЕЛИНА & LIGNIN СЛОБОДНИ, дебели, и издржливи хартија, НАПРАВЕНИ ВО САД, и ние се многу ниски цени.ЕЛИТА ПАКУВАЊЕ –Безбедно спакувани во кутија за да се осигурате дека сте ја добиете вашата cardstock во совршена состојба и за ваша погодност за чување на вашата картичка акции за употреба во иднина.ВИСОК КВАЛИТЕТ ЖИВОПИСНИ ГРАФИКИ - Кога ќе се печати на Hamilco cardstock.Твојот карти ќе изгледаат професионално печатени.ИДЕАЛЕН ЗА ЛАСЕРСКИ, INKJET & КОПИР ПЕЧАТЕЊЕ.Answer : ___________________________ NOTE : консултирајте се со вашиот печатач упатство пред да нарачате за да се обезбеди тоа може да се печати на Црна Cardstock.ПОВЕЌЕ намени – Одлично за Scrapbooking, Занаети, Calligraphy.Функционира одлично како подлога планината за фотографија или покана.Напишете на него со злато или сребро металик маркери за уникатен изглед - 6" x 6", во тешка категорија, 80lb покрие cardstock, 216 GSM.Answer : ___________________________ NOTE : Кога се печати на црна cardstock црно мастило треба да се менува за да бело мастило.БЕЗ РИЗИК! - 100% ПАРИ НАЗАД, ако не сте задоволни!Кликнете "Додај во Кошничката" и КУПИ ТОА СЕГА!!!.Крајната 100 - Pack Црна Cardstock Сет Е Доведена До Вас од страна на Hamilco... да ви помогне да се создаде единствен лексикон.. да се користи за calligraphy или креда

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Јаглен 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 50
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Јаглен 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 50

Оваа cardstock мерки 3.5" x 5", и се вклопува во нашите А1 пликови.Мастило за компатибилни.Ве молиме имајте во пре

DEN 1730.40