• Неодамнешно
Пинк Метален Трепет Cardstock Хартија за Scrapbooking (8.5x11 Во, 48 Pack)

Пинк Метален Трепет Cardstock Хартија за Scrapbooking (8.5x11 Во, 48 Pack)

Buyers rating:
DEN 311.76

Количина на стоки

Трепет Cardstock Хартија : да се Создаде забава и уникатно честитки, бележник страници, училишни проекти, и постер табли со оваа розова хартија.Мулти-Цел : да се Даде на рачно изработени подароци за вашите пријатели и членови на семејството, металик хартија можат да бидат прилагодени со писмо налепници, лента, или занает дупка удар форми.Ласерски Печатач Пријателски : Дизајн и печатење на сопствени партија покани, знаци, или украси за претстојните роденден, бебе туш, или празнувања; ве молиме имајте во предвид : занает хартија е компатибилен со инк-џет печатари.Писмо, Големина : Секој дебел трепет лист хартија мерки 8.5 x 11 инчи и лесно може да се намали, укината, и се лепат во вашиот склопот на големина или форма.Она што се Вклучени : Вклучува 250 GSM 48 сјајна розова хартија, листови за да се осигурате дека имаат повеќе од доволно за повеќе претстојните уметности и занаети проекти.Користете го овој сјајна розова cardstock трепет хартија за карта во донесувањето одлуки, scrapbooking, или за да креирате сопствени покани за претстојните прослава.Место на боја металик хартија во ласерски печатач, или да користите лента, марки, и налепници за облагородување и да ги прилагодите на подароци за вашите најблиски.Секоја буква големина на хартија мерки 8.5 x 11 инчи и лесно може да се намали и да се здипли во било која форма или големина.Вклучува 48 листови од дебел розова боја металик трепет хартија за да се осигура дека вие секогаш имате при рака кога е потребно!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Stamperia - 12 x 12 Хартиена Подлога - Скапоцени
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Stamperia - 12 x 12 Хартиена Подлога - Скапоцени

за Scrapbooks, Картички, & Изработката.Stamperia Колекција.Теал, Тен, Розова.Гроздобер, Флорални.Хартија Подлога с�

DEN 273.84
Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bazzill Cardstock 12X12-Хилари/Платно 25 на Пакет

Хилари Моно cardstock (25 листови).Секој лист е киселина Слободни 12x12 cardstock.Производ на Кина.Bazzill cardstock е тука да

DEN 354.72
Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Colorbok слонова коска 12x12in Мазна Cardstock

Вклучува : 40 Листови на 12in x 12in Мазна слонова коска Cardstock.Пакет Висина е 1.05 инчи.Пакет Должина е 12.75 инчи.Па

DEN 269.76
Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бела 3.5 x 5 Покана Cardstock - Пакување од 100

Оваа cardstock мерки 3.5" x 5", и се вклопува во нашите А1 пликови.Мастило за компатибилни.Ве молиме имајте во пре

DEN 647.76