• Неодамнешно
Контрола Сила Тренер Рака Зафат Strengthener Комплет, Рака Exerciser Надлактицата Strengthener, Рака Strengthner Тренингот Опрема за Терапија, Прилагодлив Рака Gripper, Прст Носила, Контрол

Контрола Сила Тренер Рака Зафат Strengthener Комплет, Рака Exerciser Надлактицата Strengthener, Рака Strengthner

Buyers rating:
DEN 359.76

Количина на стоки

Постојат дури испапчен на контрола прстен, со што се зголемува триењето помеѓу раката и контрола прстен и не е лесно да се лизга.Супериорен зафат strengther комплет, погоден за спортисти (рок climbers, фитнес, тенис, бејзбол, бокс, тенис, голф и шут) и музичари (guitarists, bassists, пијанисти и violinists) надлактицата тренингот Работа Комплет е несомнено најдобриот избор за зголемување на флексибилност.Комфорни и издржливи се справи и високо-квалитетни нерѓосувачки челик пролет која може да им помогне на рака зафат вежби бидат прилагодливи од 11 до 132 Lbs.Висок Queality Дизајн : Нашиот стисок strengthener е изграден со тешки-должност пластични & засилен метален хардвер.Ослободување Секојдневниот Стрес : Ако се чувствувате непријатно со вашите раце кога пишувате или пишување често, контрола подобрувач комплет е да ви помогне да се ослободи притисокот на вашите раце.Мулти-функционални : Нашата страна grippers се одлични за сите!Пет единствена алатки се идеални за рака зајакнување на опрема за терапија надлактицата тренер, рака strengthener, или дури и управување со стрес!рака зафат strengtheneris многу погодна за мажи и жени од различни предности, бидејќи тоа може да биде лесно да се прилагоди од 11 килограми на 132 фунти.Преносни : Нашиот стисок сила рака exerciser оди никаде дека не!На 5-парче рака exercisers за сила зафат тренер комплет е одлична за зафатен животи & прави работат надвор на движење полесно од кога било!.Помош за Обновување на : контрола во собата може да помогне во рехабилитацијата обука, кои страдаат од болки во зглобовите, вкочанетост, и ревматоиден артритис, артритис, карпален тунел, tendonitis, фрактури, и зглоб фрактури. 1 x Прст носила Отпор Бенд.Рака зафат strengther е клучот за подобро здравје и побрзо се здобијат со мускулите. 1 x Прст Exerciser.Рака зафат strengthener прст strengthener ќе се одржи на најтешките вежбање, време и време повторно!ергономски дизајн, рачката дизајн совршено одговара на обликот на прстите.Зошто да се користи рака exerciser зафат strengthener?.Погоден за луѓето:тинејџерите, возрасни, стари лица.Лесно се вклопува во вашата салата перниче или во рачна ташна, можете да го користите во дом, канцеларија, гимназија или во училница.Широк спектар на апликации : Рака exerciser сет За спортисти (рок climbers, фитнес, тенис, бејзбол, бокс, тенис, голф и шут) и музичари (guitarists, bassists, пијанисти и violinists) е несомнено најдобриот избор.Рака Strengthener е направен од високо квалитетни материјали, Удобно, безбедно, не-токсични и издржливи. 1 x Прилагодливи Рака Зафат Strengthener.Пакетот вклучува : .Силата на твоите раце, прсти, зглобовите, лактите и лактите може да се подобри со користење на комплет.За Поддршка на корисниците со Живот Замена : Ние нудиме живот замена или рефундирање на вашата страна тренингот изстискване. 1 x Стрес Олеснување Зафат Топката.Рака exerciser е идеален за климатизација & rehabbing страна на мускулите.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Том Дејвид Луис Стрес Олеснување Играчки - Топол Воздух Балон во Облик на Стрес Олеснување Играчка - Стрес Топката
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Том Дејвид Луис Стрес Олеснување Играчки - Топол Воздух Балон во Облик на Стрес Олеснување Играчка - Стрес Топката

squeezable пена гума.Увезени.ФИЗИЧКАТА ТЕРАПИЈА : Голема физичка терапија за артритис и други нервни / мускул

DEN 561.60
Generici Скок Рака за Обновување на Топката, Заострен Топката Ублажување на Болка Еластична Олеснат Нодули Шупливи
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Generici Скок Рака за Обновување на Топката, Заострен Топката Ублажување на Болка Еластична Олеснат Нодули Шупливи

Рака терапија топката, може да се изврши контрола вежби, прсти обука, зглобовите мускулите, помага во ре

DEN 2061.60