• Неодамнешно
OGEENIER Жените 1/4 Zip Pullover UPF 50+ Заштита од Сонце Кошула Долг Ракав SPF Кошули Пешачење, Трчање Голф Кошули

OGEENIER Жените 1/4 Zip Pullover UPF 50+ Заштита од Сонце Кошула Долг Ракав SPF Кошули Пешачење, Трчање Голф

Buyers rating:
DEN 640.80

Количина на стоки

100% Полиестер.Патент затворање. 100% Полиестер.Технички ткаенини ефикасно забрзува влага wicking далеку од вашата кожа да бидете кул и сува во текот на целиот ден.Перформанси микрофибер што ги прави меки, лесни и дише.Постојана UPF 50+ измислица ја заштитува вашата кожа од сончевите штетните UVA и UVB зраци.Да ви помогне да остане безбедно во сонцето, обезбедува сите-ден удобност.Делумно Пред Патент затворање.Се зголеми јака дизајн нуди повеќе области опфатени и доверливи заштита од сонце за вашата чувствителна кожа. 1/4 пред zip исто така да обезбеди повеќе вентилација и разни јака стил.Flatlock шевовите и без ознака јака намали chafing и зголемување на комфорот.Raglan ракави дизајн обезбеди комплетна опсег на движење.Одлична за ден на Трчање, Риболов, Едрење, Пливање, Пешачење, Велосипедизам, Голф, Пловењето, кои Патуваат како и сите други на вашиот омилен спорт.Материјал : 100% Полиестер.Ткаенини со секоја работа што треба : .Голема заштита со повеќе тело покриеност : .Совршен за отворено рекреација и секојдневно носење.Облека за Нега : Машина за миење. 1/4 zip фронт за екстра вентилација.Исто така, тоа може да ги собере различни облечен во стилот на тоа дали секојдневно повик или спортски стил.Се зголеми јака дизајн за да се заштити вашите чувствителни и кревка кожата на вратот кој е лесно да се биде заборавен.Raglan долги ракави дизајн обезбедува опфатени повеќе области и целосен опсег на движење.Flatlock шевовите и без ознака јака намали chafing и зголемување на комфорот.Долготрајни UPF 50+ ткаенина ја заштитува вашата кожа од сонца штетните UVA и UVB зраци.Имајќи заштитени и удобно во текот на долги часови на отворено активност. 100% полиестер платно со одлична влага wicking способноста да ви се исуши и удобност за време на отворено активност.Премиум Лесни & мека ткаенина & tagless јака дизајн значи максимална удобност и минимум стимулација на кожата.Материјал : 100% Полиестер Платно со секоја работа што треба : UPF 50+ / Quick-Сушење / Рамен Заклучување Цвест / Мека на Допир / Лесни Голема заштита со повеќе тело покриеност : се Зголеми Јака / Raglan Долг Ракав / Zip Пред / Tagless Јака Совршен за отворено рекреација и дневни wear Garment Нега : Машина за миење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат