• Неодамнешно
Simpli-Магија Памук Сет, Бања Крпи, Розова, 24 x 46 Инчи, 6 Count

Simpli-Магија Памук Сет, Бања Крпи, Розова, 24 x 46 Инчи, 6 Count

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

100% Мека Памучна Прстен.Вклучува ШЕСТ (6) Бања Крпи (24 Инчен X 46 Инчи) Овие Навистина Indulgent Крпи Се Достапни Во Широк Спектар На Убави Бои за Да Одговараат на Секој Дом, ученичкиот дом Или Хотел Бања.Лесни за Квалитет - 100% Мека Памучна Прстен За Крајна Мекост На Среден Степен на Квалитет Крпа Е Лесен И Издржливи, Брз Суви И 100% Памук Е Отпорна На Абење, Додека Останатите Мека, Овие Бања Крпи Обезбеди Дизајн за Да го Подобрите Вашето Купатило, Мека, Супер Абсорбента, Сите Рабови се Двојно-Stitched За подолг Живот.Подобра Апсорпција На Вода - Тери Крпа Материјал Овозможува Максимална Absorbency, Го Користите Било Каде, Вклучувајќи : Покрај Базенот, Бања, Плажа, Салон, Колеџ Dorm Соба, Спа, Свадба Регистар Или Салата, Крпа Сет Е Дизајниран Да Им Обезбеди На Сите Свои Бања Сушење Треба Да Се Заврши Околу Вашата Коса Или Да Се Исуши Вашето Тело.Не Користите Кајгана, Ткаенина Softeners, или Железо, Како што Тоа Може да ја Оштети Квалитет, Секогаш се Мијат Крпи Одделно Да се Минимизира Lint, Машина за Миење Во Топла Вода со Користење На Светлината Детергент И Собори Сува На Ниско ниво, се Препорачува Да се суши Веднаш.Многу Абсорбента, Но, Сепак, Лесен Овие Крпи Обезбеди Мека И Нежна На Допир, Додека Апсорпција На Влага.Сет вклучува ШЕСТ (6) бања крпи (24 инчен x 46 инчи) Овие навистина indulgent крпи се достапни во широк спектар на убави бои за да одговараат на секој дом, ученичкиот дом или хотел бања.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат