• Неодамнешно
Corning Pyrex 9826-16X Borosilicate Стакло Круг Дното Завртка Капа за Обновливи Култура Цевки со PTFE Наредени Фенолни Капи, 15mL Капацитет, 16mm К. Г. 125mm x Висина (Случај на 288)

Corning Pyrex 9826-16X Borosilicate Стакло Круг Дното Завртка Капа за Обновливи Култура Цевки со PTFE Наредени

Buyers rating:
DEN 20978.64

Количина на стоки

Цевка со Fluoropolymer Смола-со кои се Соочуваат Гума-Наредени Капа. 16 x 125 mm. 15 m L. 15-415. Овие 15m L PYREX култура цевки се обезбедени со длабоко-форма 15-415 GPI навој фенолни капи за да се олесни ракување и справување по autoclaving.Капи се фабрикувани од посебна формула отпорни на влијанија на температура и пареа во autoclaving и се предвидени со Polytetrafluorethylene (PTFE) интерфејс цврсто врзани за залепени-во гумени лагер, обезбедување на сигурен и високо инертен запечатување на лицето.Белата емајлот по повод одбележувањето на самото место, му дава одличен површината за молив нотации.Молив знаци се лесно избришани.За замена фенолни капи, видете Бр 9998.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат