• Неодамнешно
Demeras Камера Отворен Пластични Домување Ноќ за Анти-Кражба(1080P ПАЛ Формат)

Demeras Камера Отворен Пластични Домување Ноќ за Анти-Кражба(1080P ПАЛ Формат)

Buyers rating:
DEN 300.00

Количина на стоки

Едноставна операција на OSD мени за да го прилагодите црно-белиот баланс, осветленост, и така натаму.IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер автоматски прекинувач за ден и ноќ да се врати јасно и вистински бои.Погодна за двете отворен и затворен монитор, во водоотпорен одделение е IP66, не грижете се за дожд, магла или друга ситуација.Поддршка AHD TVI, CVI и CVBS (аналогни) систем, кој гарантира реално време пренос и подобра слика за намалување на.Усвојува 3.6 mm премиер леќа и долга ноќ растојание од 65.6 стапки (20 милиони).Функција : 1. Поддршка AHD TVI, CVI и CVBS (аналогни) систем, кој гарантира реално време пренос и подобра слика за намалување на.2. Усвојува 3.6 mm премиер леќа и долга ноќ растојание од 65.6 стапки (20 милиони).3. IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер автоматски прекинувач за ден и ноќ да се врати јасно и вистински бои.4. Едноставна операција на OSD мени за да го прилагодите црно-белиот баланс, осветленост, и така натаму.5. Погодна за двете отворен и затворен монитор, во водоотпорен одделение е IP66, не грижете се за дожд, магла или друга ситуација.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Безбедност Camera Material : ABS Housing Color : Црна и White Optional Пиксели : 1080 P / 4 MP / 5 MPImage Сензор : 1/2.9 во CMOSSynchronization : Внатрешна/External Lighting : 0.1 [email protected] (AGC НА), 0 Lux IR ONVideo Излез : 1 Начин BNC AHD HD Видео Output Backlight Режим : OFF/Светлото/HSBLCBlack/Бело : ATW/Awc Set /Внатрешна/Надворешна/Manual D/N Режим : ЛОК (Стандардно)/AUTO/COLOR/Б/В. Инфрацрвениот Спектар : Прибл. 10-20 Метри/32.8-65.6 ft Day/Ноќ : Automatic (МЦП)/Колор/Црно и Бело : Фокусна Должина : 3.6 mm Фиксна Lens Power Набавка : DC12 V± 20% (со Исклучок)Потрошувачка на Енергија : Максимум 2.5 WWorking Средина : -30°C - +60°CRelative Влажност : Помалку Од 95% (Без Кондензација)Заштита Одделение : IP66.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Безбедност Camera1 x Инсталација Pack1 x Прирачник.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Security Camera
Material:
ABS Housing
Color:
Black and White
Optional Pixel:
1080P / 4MP / 5MP
Image Sensor:
1/2.9in CMOS
Synchronization:
Internal/External
Lighting:
[email protected] (AGC ON), 0Lux IR ON
Video Output:
1 Way BNC AHD HD Video Output
Backlight Mode:
OFF/Backlight/HSBLC
Black/White:
ATW/AwcSet /Indoor/Outdoor/Manual
D/N Mode:
EXT (Default)/AUTO/COLOR/B/W.
Infrared Range:
Approx. 10-20 Meters/32.8-65.6ft
Day/Night:
Automatic (ICR)/Color/Black and White
Focal Length:
3.6mm Fixed Lens
Power Supply:
DC12V± 20% (Excluding)
Power Consumption:
Maximum 2.5W
Working Environment:
-30°C - +60°C
Relative Humidity:
Less Than 95% (No Condensation)
Protection Grade:
IP66
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Security Camera :
1 x Installation Pack :
1 x Manual :

Купувачи како што сакаат

IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја

Мрежната IP Видео Камери.Видео Надзор.Безбедност.БЕЗБЕДНОСТ.IP Камера 1080p Боја Купола Леќа Фиксна енергиј

DEN 1276.80
Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола

Објектот Пакет Количина : 1 Објектот Пакет Тежина : 0.748 кг.Тип На Производ : Безбедноста Камера.Објектот П

DEN 5299.92