• Неодамнешно
Demeras Камера Отворен Пластични Домување Ноќ за Анти-Кражба(5MP ПАЛ Формат)

Demeras Камера Отворен Пластични Домување Ноќ за Анти-Кражба(5MP ПАЛ Формат)

Buyers rating:
DEN 2162.40

Количина на стоки

Едноставна операција на OSD мени за да го прилагодите црно-белиот баланс, осветленост, и така натаму.IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер автоматски прекинувач за ден и ноќ да се врати јасно и вистински бои.Погодна за двете отворен и затворен монитор, во водоотпорен одделение е IP66, не грижете се за дожд, магла или друга ситуација.Поддршка AHD TVI, CVI и CVBS (аналогни) систем, кој гарантира реално време пренос и подобра слика за намалување на.Усвојува 3.6 mm премиер леќа и долга ноќ растојание од 65.6 стапки (20 милиони).Функција : 1. Поддршка AHD TVI, CVI и CVBS (аналогни) систем, кој гарантира реално време пренос и подобра слика за намалување на.2. Усвојува 3.6 mm премиер леќа и долга ноќ растојание од 65.6 стапки (20 милиони).3. IR-НАМАЛУВАЊЕ на двоен филтер автоматски прекинувач за ден и ноќ да се врати јасно и вистински бои.4. Едноставна операција на OSD мени за да го прилагодите црно-белиот баланс, осветленост, и така натаму.5. Погодна за двете отворен и затворен монитор, во водоотпорен одделение е IP66, не грижете се за дожд, магла или друга ситуација.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Безбедност Camera Material : ABS Housing Color : Црна и White Optional Пиксели : 1080 P / 4 MP / 5 MPImage Сензор : 1/2.9 во CMOSSynchronization : Внатрешна/External Lighting : 0.1 [email protected] (AGC НА), 0 Lux IR ONVideo Излез : 1 Начин BNC AHD HD Видео Output Backlight Режим : OFF/Светлото/HSBLCBlack/Бело : ATW/Awc Set /Внатрешна/Надворешна/Manual D/N Режим : ЛОК (Стандардно)/AUTO/COLOR/Б/В. Инфрацрвениот Спектар : Прибл. 10-20 Метри/32.8-65.6 ft Day/Ноќ : Automatic (МЦП)/Колор/Црно и Бело : Фокусна Должина : 3.6 mm Фиксна Lens Power Набавка : DC12 V± 20% (со Исклучок)Потрошувачка на Енергија : Максимум 2.5 WWorking Средина : -30°C - +60°CRelative Влажност : Помалку Од 95% (Без Кондензација)Заштита Одделение : IP66.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Безбедност Camera1 x Инсталација Pack1 x Прирачник.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Security Camera
Material:
ABS Housing
Color:
Black and White
Optional Pixel:
1080P / 4MP / 5MP
Image Sensor:
1/2.9in CMOS
Synchronization:
Internal/External
Lighting:
[email protected] (AGC ON), 0Lux IR ON
Video Output:
1 Way BNC AHD HD Video Output
Backlight Mode:
OFF/Backlight/HSBLC
Black/White:
ATW/AwcSet /Indoor/Outdoor/Manual
D/N Mode:
EXT (Default)/AUTO/COLOR/B/W.
Infrared Range:
Approx. 10-20 Meters/32.8-65.6ft
Day/Night:
Automatic (ICR)/Color/Black and White
Focal Length:
3.6mm Fixed Lens
Power Supply:
DC12V± 20% (Excluding)
Power Consumption:
Maximum 2.5W
Working Environment:
-30°C - +60°C
Relative Humidity:
Less Than 95% (No Condensation)
Protection Grade:
IP66
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Security Camera :
1 x Installation Pack :
1 x Manual :

Купувачи како што сакаат

Microseven Универзална Затворен Отворено Метал Ѕид Заградата за Безбедност на системи за видео надзор Мала Купола
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Microseven Универзална Затворен Отворено Метал Ѕид Заградата за Безбедност на системи за видео надзор Мала Купола

Microseven Универзална Затворен Отворено Метал Ѕид Заградата за Безбедност на системи за видео надзор Мала �

DEN 311.76
IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја

Мрежната IP Видео Камери.Видео Надзор.Безбедност.БЕЗБЕДНОСТ.IP Камера 1080p Боја Купола Леќа Фиксна енергиј

DEN 1276.80