• Неодамнешно
2MP Wifi PTZ IP Камера, Отворено ПИ Авто Следење на Аудио 1080P Безжични Безбедносни системи за видео надзор Камера P2P 4X Дигитален Зум на Камерата

2MP Wifi PTZ IP Камера, Отворено ПИ Авто Следење на Аудио 1080P Безжични Безбедносни системи за видео надзор

Buyers rating:
DEN 1199.76

Количина на стоки

★ 2 MP HD резолуција, high-definition слика, висок квалитет на визуелни искуство.Може да се повеќе јасно, видете објекти во видео.Во реално Време двонасочна аудио.Вграден-во анти бучава говорник и Микрофон, слушаат или да зборуваат на другите со вашиот мобилен телефон, каде и да се. ★ PTZ Далечински Управувач.Пан / Навалување : Приказ 355° хоризонтална, 90° вертикална ротација опсег преку Мобилен Телефон, кој покрива повеќе празни места и намалување на слепи област.Споделување уред.Можете да ги споделите камерата на оној што сакаше. ★ ПИР Движење Детекција и Автоматско Следење.Ги фаќа сите човечки движења, без лажни аларми.Кога камерата препознава лице, таа ќе го следи лицето траекторија, и ќе добиете инстант сигнали од АПЛИКАЦИЈА на вашиот паметен телефон, каде и да се. ★ Боја Визија Ноќ.Оваа камера има боја визија ноќ mode/ smart ноќ визија mode/ IR ноќ визија режим за избор.Можете да изберете некој од нив.Кога во ноќно, тоа ќе automaticaly префрлете се на ноќниот режим.Сите подвижни предмети ќе биде направена со камерата во крупен детали. ★ Ова поддршка за WIFI и жица за да се поврзете.Мобилен видео надзор : Поддршка на мобилен телефон на i OS, Андроид системот, далечински мониторинг на мобилни телефони, тоа е погодно за купувачите да видите реално време видео записи и реприза видео во секое време и насекаде.Главни Карактеристики : *HD 2 MP Resoluton, и СТАН Е YOOSEE*Поддршка на црна светлина полна боја, боја, ноќ визија е јасна;*Три режими преглед, црна светлината полна боја инфраред ноќ визија двојно светло за предупредување;*Хуманоидни детекција : мешање линија, површина, двонасочен проток на откривање, за човечки облик, објектот предизвикувачи не аларм;*PTZ : ротира 355 степени лево и десно и се ротира за 90 степени вертикално;*Двојно Антена 5 DB пренесува сигнали, висока добивка дизајн, и сигнал е поголема и посилна;*Три појавување на конекција начини : АП "жешко" место директна врска/безжичен Wi Fi конекција/доведување мрежна порта жичана конекција;*Двојно чување, се повеќе се обезбеди : поддршка ТФ-картичка складирање и cloud складирање на два начини, двојна заштита, податоци не се плаши да изгуби.Спецификации : Тип : Водоотпорен camera Image сензор : CMOSHorizontal резолуција : 480 (TVL)Минимум осветлување : 0.001 (Лукс)Резолуција : 1920*1080 PLens : 3.6 (mm)Јачина на бучава сооднос> : 48 (db)Работна температура : -10℃~50℃(℃)Светлото надомест : Yes Power напон : 12 (V).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола

Објектот Пакет Количина : 1 Објектот Пакет Тежина : 0.748 кг.Тип На Производ : Безбедноста Камера.Објектот П

DEN 5299.92
IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

IP Камера, Фиксна, 2.93 мм, 3 MP, RJ45, Боја

Мрежната IP Видео Камери.Видео Надзор.Безбедност.БЕЗБЕДНОСТ.IP Камера 1080p Боја Купола Леќа Фиксна енергиј

DEN 1276.80
Видео Врата Интелигентни Биометриски Отпечаток Лозинка Присуство Машина Вработен Проверка-во Рекордер Отпечаток
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Видео Врата Интелигентни Биометриски Отпечаток Лозинка Присуство Машина Вработен Проверка-во Рекордер Отпечаток

ПИР MOTION DETECTION – Овој Безжичен Врата Камера има вградено во ПИР движење откривање функција.Можете да го п

DEN 4319.76