• Неодамнешно
BZBGEAR BG-LVUPTZ-20XSD PTZ Full HD SDI Авто-Следење во Живо Стриминг Камера (20X Оптички Зум)

BZBGEAR BG-LVUPTZ-20XSD PTZ Full HD SDI Авто-Следење во Живо Стриминг Камера (20X Оптички Зум)

Buyers rating:
DEN 3551.76

Количина на стоки

Сите-во-едно дизајн : вграден-во панорамски леќа овозможи совршена комбинација на панорамски леќа и следење на камера.Напредни фокус техника : напредни автоматско фокусирање алгоритмот овозможува автоматско фокусирање се направи брзо, прецизно и постојано.Потрошувачката на енергија во режим на спиење е помал од 400m W.0 за Камерата 1.Кога следење на мало движење на целта или рака движење, тоа нема да предизвика погрешно работење на камерата.Напредни одборот обработка овозможува вториот full HD PTZ камерата да се изврши автоматско следење на функции, без дополнителен хардвер потребни.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Откако параметри се поставени, авто-следење секогаш ќе биде подготвен да оди, што го прави ова идеално решение за едукатори, презентери, streamers и во потребата од камерата оператор.0 за Камерата 2 SDI - 3.Моќ извира покриени од еден ден.Супер широк динамички изложеност : Тоа го решава проблемот дека следење на објект ја заматува во силна светлина, како што се проектор.Ниско ниво на бучава со висок сигнал на бучава сооднос : Ниско ниво на бучава CMOS обезбедува супер висока јачина на бучава односот на видео направени со камерата.Користење на предвидени софтвер, корисниците може да ја наместите камерата за следење на параметри кои вклучуваат следење на областа за зумирање нивоа, и маскирани исклучување области.Оваа авто следење на камера е опремена со две камери, кои се комбинираат во еден домување.Целосната-сцена решение : Различни производ комбинации ги задоволи различни сценарио demands Networked контрола интерфејс : Контрола на информациите на сите производи ќе се пренесуваат преку мрежата, и тоа е погоден за производот распоред за сите scenarios Recognition алгоритам поврзани со локација : Статус, детекција и препознавање на наставниците и на студентите да го усвојат уникатен smart поделба на алгоритам за да се осигура дека се резултат на откривање и препознавање е поврзан со location All-во-едно дизајн : вграден-во панорамски леќа овозможи совршена комбинација на панорамски леќа и следење camera Sophisticated следење алгоритам : Тоа се однесува софистицирани човековите откривање, заклучување и следење на обработка на слика и аналитички алгоритам (smart сликата признавање библиотека, сцена адаптивен алгоритам) и постигнува стабилен, брз и прецизен целна tracking High имунитет од пречки : Повеќе насочуваат и флексибилни признавање shield settings осигура дека еднаш следење целта е заклучен, тоа не ќе бидат погодени од други движење на објектот или projector Stable следење : Движење на осетливост е прилагодлив.Една камера обезбедува следење на информации преку својата full HD статична слика.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Hikvision ДС-6708HWI
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hikvision ДС-6708HWI

Hikvision ДС6708 HWI.H.264 / MPEG4 / MPEG2 / MJPEG стандарди за кодирање поддржана Кодирање видео во до WD1 резолуција Една не�

DEN 276.00
Инфраред Камера, Голем Екран за Безбедност Камера, Надзор 720P Инфраред 24 Инфрацрвена Светлина Високо Чувствителни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Инфраред Камера, Голем Екран за Безбедност Камера, Надзор 720P Инфраред 24 Инфрацрвена Светлина Високо Чувствителни

Високо чувствителните, мониторинг е и брз и јасен.Направени од висококвалитетен материјал, издржлив и д

DEN 554.16
8 Канал NVR со 5mp 4 vandel Купола Камери.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

8 Канал NVR со 5mp 4 vandel Купола Камери.

До 5 MP Кристално Јасна Видео @ 15 FPS 2.8 mm Фиксен Објектив за Широк Агол на Гледање на 92° До 100' Инфраред Ноќ ви

DEN 753.60
IP Камера, 9.7 W, 5-9/16inW, Ден/Ноќ, Боја
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

IP Камера, 9.7 W, 5-9/16inW, Ден/Ноќ, Боја

Повеќе за пари со овој висок квалитет на Производот.Нуди премиум квалитет во извонредна заштеда.Одличе�

DEN 2879.76