• Неодамнешно
Aoutecen на Модулот на Камерата, CSI Интерфејс на Камерата Висока Прецизност 3 Моделот Б Камера Лесен за Употреба 5 Милиони Пиксели за Движење Откривање за Време Застарув

Aoutecen на Модулот на Камерата, CSI Интерфејс на Камерата Висока Прецизност 3 Моделот Б Камера Лесен за Употреба

Buyers rating:
DEN 1440.00

Количина на стоки

Оваа CSI интерфејс на камерата поседуваат 5 милиони пиксели и 15cm флексибилен кабел.Се користи во CCTV камери за безбедност, движење откривање на време застаруваат фотографија.Производот е 15cm рамен лента кабел до 15‑pin MIPI камера сериски интерфејс (CSI) конектор.Модулот поддршка за 3 моделот б/2 модел/1 модел, практични и моќни.Усвојување на високо квалитетни синтетички картон со изолација, отпорност на абење и висока температура отпор.Функција : 1. Оваа CSI интерфејс на камерата поседуваат 5 милиони пиксели и 15cm флексибилни cable2. Модулот поддршка за 3 моделот б/2 модел/1 модел, практични и powerful3. Производот е 15cm рамен лента кабел до 15‑pin MIPI камера сериски интерфејс (CSI) connector4. Се користи во CCTV камери за безбедност, движење откривање на време застаруваат photography5. Усвојување на високо квалитетни синтетички картон со изолација, отпорност на абење и висока температура resistance Specification : Предмет Тип : CSI интерфејс camera Material : Синтетички cardboard Lens : 1/4 5 MFocal Должина : Околу. 3.29 mm / 0.13 in Aperture : 2.9 Областа Агол : 72.4 degree Connection Метод и Конекторот Позиција : 90-степенот на вертикална конектор(една покрај HDMI порт).Кога се поврзувате, контакт страна се соочува со HDMI interface Software Употреба : 1. RPi фирмверот и raspi-config биле ажурирани за камерата, ве молиме да се изврши apt-get update2. Одберете камера во raspi-config, ја стартувате камерата возач во RPi фирмверот и restart3. Да користите командната линија програми raspivid и raspistill да работат на камерата и снимајте видео клипови или images4. Снимениот видео клип треба да се игра од страна на mplayer How да се Емитува на Податоци од Камерата преку Телевизија Webcast : Преку националниот координатор команда (ncat-Concatenate и пренасочување sockets), внесување на податоци на камерата е директно пренасочени на порта за output Size на Флексибилен Кабел : Прибл. 15cm / 5.9 во Пакет Листа : 1 x CSI Интерфејс на Камерата.

Карактеристики на стоката

Item Type:
CSI interface camera
Material:
Synthetic cardboard
Lens:
1/4 5M
Focal Length:
Approx. 3.29mm / 0.13in
Aperture:
2.9
Field Angle:
72.4 degree
Connection Method and Connector Position:
90-degree vertical connector(the one beside the HDMI port). When connecting, the contact side faces the HDMI interface
Software Use:
1. RPi firmware and raspi-config have been updated for the camera, please execute apt-get update :
2. Select camera in raspi-config, start the camera driver in RPi firmware, and restart :
3. Use command line programs raspivid and raspistill to operate the camera and capture video clips or images :
4. The captured video clip needs to be played by mplayer :
How to Broadcast the Data of the Camera via Live Webcast:
Through the nc command (ncat-Concatenate and redirect sockets), the input data of the camera is directly redirected to the port for output :
Size of Flexible Cable:
Approx. 15cm / 5.9in
Package List:
1 x CSI Interface Camera :

Купувачи како што сакаат

Видео Врата Интелигентни Биометриски Отпечаток Лозинка Присуство Машина Вработен Проверка-во Рекордер Отпечаток
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Видео Врата Интелигентни Биометриски Отпечаток Лозинка Присуство Машина Вработен Проверка-во Рекордер Отпечаток

ПИР MOTION DETECTION – Овој Безжичен Врата Камера има вградено во ПИР движење откривање функција.Можете да го п

DEN 4319.76
Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Hanwha Techwin XNV-6011 Отворено 2MP Мини Купола

Објектот Пакет Количина : 1 Објектот Пакет Тежина : 0.748 кг.Тип На Производ : Безбедноста Камера.Објектот П

DEN 5299.92