• Неодамнешно
САД Пан Bakeware Мини Круг Торта и Цимет се Тркалаат Пан, 6 Па, Nonstick & Брзо Ослободување Слој, Направени во САД од Aluminized Челик, 15-3/4 од 11

САД Пан Bakeware Мини Круг Торта и Цимет се Тркалаат Пан, 6 Па, Nonstick & Брзо Ослободување Слој, Направени

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

САД Тавата за печење тави функција Americoat кој ги промовира брзо ослободување на печени-стоки плус брзо и лесно чистење; измијте со топла вода и благ сапун и нежно чистење со четка или сунѓер.Nonstick Americoat слој - патентирана силиконски слој кој е PTFE, PFOA и BPA free - обезбедува брз и лесен за ослободување на сите печени-стоки и минимална лесно да се исчисти.Направени во САД, секој добро мерки 4.25 инчен круг x 1.5 инчен длабоко.САД Пан е Банди семејна компанија која има со гордост се произведени со висок квалитет bakeware и се предвидени работни места во САД за повеќе од 50 години.САД Пан 6-Добро Мини Круг Пан Торта мерки за целосна 4.25 x 3.75 x 1.5 инчи* во секоја добро со печење површината и нуди пекарски способноста да се пече совршен минијатурни тркалезни торти.Оваа пан е совршена големина за препуштање во најмногу шест decadently вкусни минијатурни колачи.Може да се пече на различни вкусови, како чоколадо, јагода и црвено кадифе, при додавање на лични талент за секој поединец мини торта за вашите пријатели и семејство.Тавата површина е обложена со патентирана AMERICOAT Плус обложување, не-стап силикони, што ќе ви овозможи лесно да се ослободи вашиот печива од тавата.AMERICOAT Плус е PTFE, PFOA и BPA free.Секој САД Пан е направен во САД и е дизајниран со истиот стандард високи перформанси карактеристики кои комерцијални пекарски уживаат вклучувајќи aluminized челик и тешки мерач челична конструкција што овозможува дури и на топлината и максималниот животен век.САД Пан 6-Добро Мини Круг Пан Торта уникатен fluted панел површината дизајн помага циркулацијата на воздух и, исто така, ги зголемува пан сила, која им помага да се спротивстави на warping.САД Пан bakeware е долга-трајни, издржливи, сигурен.САД Пан е професионална одделение bakeware помага секојдневниот дома пекарски производство на професионална одделение печива.САД Пан е Банди Семејство во сопственост на компанијата, со седиште во Поголема Питсбург, Пенсилванија област која е производство на високи перформанси bakeware за над 50 години. *Димензии претставуваат печење површината, да не вкупно пан големина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат