• Неодамнешно
Simayixx Гел лак Нова Година Комплет Искра Сјајот Впие Исклучување Помине Led Светилка Излечи Дизајн Подарок На Одмор Погоден Сите Сезони 8ml Секое Шише За Помине Уметнос

Simayixx Гел лак Нова Година Комплет Искра Сјајот Впие Исклучување Помине Led Светилка Излечи Дизајн Подарок

Buyers rating:
DEN 1939.20

Количина на стоки

Личниот Стил : Нова Година во собата е нашата основна празник бои сите во една кутија!Многу нијанси на зачудувачки и класични бои погодни за Нова Година!.Здраво : Слободен Состојка ја прави безбедно и има низок мирис.Лесна Апликација и Добра Истрајност.Со соодветна пријава, траат најмалку 3 недели.Description Gel лак : 70 боја поставени во нашата лак поставени се внимателно исти за да одговараат на различни стилови, без разлика дали сте жив, нежни, сончев или кул девојка можете да го најдете вашиот боја!На Гел лак треба Основата и Врвот грб е потребно.Просек за LED помине светилка 30-60 секунди.Се користи само за нокти и Не-директен контакт со кожата.Измијте веднаш ако контактот се јавува.Ако се чувствувате болест, веднаш престанете да го користите и бараат внимание.Чувајте ги производите далеку од бремени и деца.Лесна Апликација и Добра Истрајност : Погоден за употреба со други помине уметност производи,Тоа може да се користи на вештачки нокти, како и на природни нокти.Сликите може да се користи на различни површини, како што се нокти, хартија и други уметнички дела.Погоден за професионална употреба или домашна употреба.Му ја даде оваа изненадување подарок.Погоден за вашето семејство и пријатели, девојки, неколку за роденденски подарок и празник подароци.Објектот Спецификации : Име : чиста боја gel Volume : 6 PC*8ml Color : Како што е прикажано во figure Cured : led lamp Step по чекор : 1. Обликот на ноктите.Нежно тријте површината на ноктите плоча.Дезинфенкцирам.2. Се применува база на грбот од cuticle за слободни работ (не заборавајте да ја запечати работ на ноктите).Лек на вашите нокти под LED светло за 10 секунди или светло за 2 минути.3. Нанесете тенок слој на гел впие-out полски боја на избор.Слободен Раб Капа.Лек : 30 секунди на LED светилка, или 2 минути на светилка.4. Повторување на вториот тенок слој на впива надвор гел лак за нокти.Лек под led светилка за 30 секунди или светло за 2 минути.5. Примена на врвот грб.Слободен Раб Капа.Лек : 30 секунди на led светилка.6. Земете вулгарен на ноктите со чистење.Потоа се применува негување cuticle масло да се rehydrate во cuticle и кожата околу ноктите.За да Земете : 1. Натопете вашите нокти во акрилик смена за околу 5 минути.2. Откине целото парче лак нежно на секој ноктите.Производи вклучуваат : 6 x Гел Ноктите Plish.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

IBD Само Гел лак, Па Тајни, 0.5 Течност Унца
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

IBD Само Гел лак, Па Тајни, 0.5 Течност Унца

100% чист гел формула која го носи како класичен вистински гел.Се применуваат како полски и да биде наград

DEN 222.00
Тигар Нокти - Полноќ Партија Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тигар Нокти - Полноќ Партија Црна

Лак + сјај за sparkliest на ноктите!.Кутија содржи 10ml на боја полски, 10ml на заштитна врвот грб полски, и 12ml на но

DEN 664.80
Голи Envie Помине Лак, Enrapture
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Голи Envie Помине Лак, Enrapture

Чиста светлина голи со розова на ѕвонење 10Слободен полски не содржат формалдехид, toluene, DBP, camphor, формалде

DEN 1843.20
Тигар Нокти - Sapphire Сонцето Сина Holographic
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тигар Нокти - Sapphire Сонцето Сина Holographic

Лак + сјај за sparkliest на ноктите!.Кутија содржи 10ml на боја полски, 10ml на заштитна врвот грб полски, и 12ml на но

DEN 1660.80
Orna Убавина Гел лак 8 Бои Голи Бои Класичен Природни Тонот на Кожата Гел лак Трендовски Пигментирани Секојдневно
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Orna Убавина Гел лак 8 Бои Голи Бои Класичен Природни Тонот на Кожата Гел лак Трендовски Пигментирани Секојдневно

Orna Убавина Гел лак за Полнење : голи бои серија(5ml / 0.17 мл секоја шише)беше блиски до бојата на кожата,со ма

DEN 311.76
Сали Хансен 175 Xtreme Носат Pucker До
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сали Хансен 175 Xtreme Носат Pucker До

Доаѓа во 2 пакет за додаде заштеди.Екстремни Заштита & Сјај.Со Патентиран МикроСјај Комплекс.Рефлексивн

DEN 952.80
Голи Envie Помине Лак, Прегратка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Голи Envie Помине Лак, Прегратка

Нетранспарентно светлина голи со кул ѕвонење 10Слободен полски не содржат формалдехид, toluene, DBP, camphor, фор

DEN 383.76