• Неодамнешно
Joligel Гел лак УВ LED Впие-Оф Нокти Помине Уметност, Кулер Времето за Лето - Тексас Сина, 10ML

Joligel Гел лак УВ LED Впие-Оф Нокти Помине Уметност, Кулер Времето за Лето - Тексас Сина, 10ML

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

Освежување изми тексас сина.Високо сјаен финиш може да трае 15-20 дена, колку што се применува правилно (со база & врвот).Лесно се изедначи апликација, за отстранување тој е брз во секунди натопени со исклучување со смена.Се бара да се излечи под LED (30 години) / UV (1min) светилка.Пластична примерок прстен доаѓа со полски за вас да се признае боја, без да отворите шише.Пакетот вклучува : 1x Гел лак 10ml 1x Примерок прстен Како да се применуваат гел лак 1. Подготви ноктите со датотека и баферот за отстранување на маснотии од тоа и даде облик сакате 2. Се тресат шише малку, така што на полски е целосно измешани и течна текстура е повеќе униформа 3. Користете ги со алкохол за да се disinfect на нокти 4. Се применува база на грб за да се зајакнат сраснување на гелот да трае подолго, а потоа исушете го со УВ ламба (1min) / LED (60-тите години), тоа е нормално дека база на грб може да не се исуши целосно, а тоа е малку леплива да мора да се "лепат" на обоени гел кој ви се случува да се применуваат 5. Се применува првиот слој на лак и да се излечи со УВ ламба (1-2min) / LED (околу 60-тите години) 6. Се применува на вториот слој на натупвам полски повторување чекор 5 за да имаат поголема чистотата на бојата 7. Се применуваат горниот слој за доработка и излечи со светилка, исто така, (УВ : 2min / LED : 90-тите години) 8. Отстрани леплива остатоци на полски дека останува на нокти со течни preparer почиста Иако понекогаш се обидуваат да ја применат гел без база на грб и тоа изгледа да се работи, ако сакате тоа да трае долго, сепак тоа е многу важно да се применува на основата и врвот грб.Како е постојан полски отстранети?Натопете памук брише во лак смена течност (на пример, acetone), ги стави на ноктите и се тркалаат ги во фолија со притисок.Во 15 минути отстрани алуминиум и со помош на ноктите втиснување лопата или портокал стап, влечете останатите лак на ноктите и да заврши.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

L. A. Бои Гел Сјај лак, Flurry, (Пакување од 3)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

L. A. Бои Гел Сјај лак, Flurry, (Пакување од 3)

Гелкако, висок сјај сјај.Без УВ светлина е потребно.Гужвабесплатно отстранување.Боја : Flurry.Воведување Н

DEN 170.88