• Неодамнешно
Lamaze Органски Бебе Органски Бебе/Дете Девојка, Момче, Унисекс Подарок Поставува

Lamaze Органски Бебе Органски Бебе/Дете Девојка, Момче, Унисекс Подарок Поставува

Buyers rating:
DEN 197.28

Количина на стоки

100% Памук.Увезени.Предвремени затворање.Машина За Миење.Чист органски : еко-пријателски, природна завршница за супер мекост и помалку намалување.Екстра нежна за бебешка кожа.Направени со 100% GOTS заверена памук.Тоа му треба одговорен однос произведени во фер трговија, одржлив и транспарентен синџирот на снабдување.Sweatshop-слободен производствени капацитети.Еко-пријателски : чист органски памук расте и да се обработуваат без користење груби хемикалии или бои, произведени во oeko-tex заверена објект.Бебе пријателски : проширување деколте или без никел прилепува на bodysuits/rompers за брзо и лесно пелена промени.Целосно еластична корселе w/ расте w/ ме rib ракави одберете ја иконата стилови.Некои групи w/ bibs, капи, белезници, & booties.Помалку намалување & tagless етикета.Функционална : множества може да вклучуваат различни комбинации на bodysuits/tees, панталони/шорцеви, rompers, дуксери/јакни, sleepwear, & додатоци, давање опции да се меша/натпреварот w/ вашите омилени тимови.Машина перат координирање подарок торба вклучени w/ одберете стилови.Чист органски : еко-пријателски, природна завршница за супер мекост и помалку намалување.Екстра нежна за бебешка кожа.Направени со 100% GOTS заверена памук.Тоа му треба одговорен однос произведени во фер трговија, одржлив и транспарентен синџирот на снабдување.Sweatshop-слободен производствени капацитети.Еко-пријателски : чист органски памук расте и да се обработуваат без користење груби хемикалии или бои, произведени во oeko-tex заверена објект.Бебе пријателски : проширување деколте за лесно и исклучување, без никел прилепува на засилен панели на bodysuits и rompers за брзо и лесно пелена промени.Целосно еластична корселе на панталони и joggers со растат со мене rib ракави одберете ја иконата стилови за подолго користење како вашето бебе добива се поголем.Bandana bibs да го фати оние неизбежна капе и drools, и капи, белезници и booties да ги задржи топло.Помалку намалување и ознака помалку етикета нема да ја изгребат вашето бебе е деликатна кожа.Функционална : множества може да вклучуваат различни комбинации на повеќе bodysuits/tees, панталони/шорцеви, rompers, дуксери/јакни, sleepwear, и други додатоци, ви дава опции за да се меша и натпревар со вашите омилени тимови.Машина перат координирање подарок торба вклучени со изберете стилови.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Mebie Бебе Layette Поставува
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Mebie Бебе Layette Поставува

Памук,Spandex.Машина За Миење 95% Памук, 5% Spandex.Машина за Миење на Ладно, Собори Сува на Ниско ниво.Ова е нашиот

DEN 672.00
Картер е бебе-момчиња 2-парче Layette Сет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Картер е бебе-момчиња 2-парче Layette Сет

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Памук,Тери.Предвремени затворање.Маш�

DEN 227.76