• Неодамнешно
LED MR16 6W=50W AC12V Сијалица, со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 6000K Ладна Бела,Песна Светлината, Маса светилка,Погоден за Дома Осветлување,Не-dimmable,6 Pack

LED MR16 6W=50W AC12V Сијалица, со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 6000K Ладна Бела,Песна Светлината,

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

000 часа (користите еднаш на секои 8 часа) да се намали фреквенцијата на замена.Производ Апликации.Репродукција на вистински боја на објекти со CRI над 85.Повеќе Боја На Избор За Вас.Во согласност со CE, и Ro HS (lead-free),Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и да ви обезбеди со повеќето професионална услуга никогаш не сте виделе порано. -Лесна инсталација, лесно можат да бидат опремени наместо на обичните MR16 GU5.3 LED светлото на рефлекторите Сијалица Одлична боја конзистентност, висококвалитетно осветлување перформанси е идеален за употреба во местото каде што треба посветла светлина. -Не се препорачува за употреба во целосно ограден тела или на влага, бидејќи топлина израстоци и вода ќе го скрати животот.Производ Карактеристики и Придобивки.3 база] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V крушка, еквивалент на 50 W халоген светилка, создавајќи енергична атмосфера.Не користите на било тела со текст над 12 V, или осигурете се дека имате трансформатор 12 V да се избегне burnout.Без жива, не ултравиолетови и инфрацрвени зраци, тоа е добро за вашиот familys здравје. -Исклучително Долг живот ,секоја сијалица доаѓа со животниот век на 30.Низок напон : 12 V A/C или D/C.3 LED светлото на рефлекторите Сијалица Одлична боја конзистентност, висококвалитетно осветлување перформанси е идеален за употреба во местото каде што треба посветла светлина.Ви обезбеди со светла и свежа осветлување. [Безбеден и сигурен] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V сијалица не е dimmable, Одлично и безбедно осветлување излез,со користење на SMD LED чипови.поликарбонат (PC) вентил тело и хаубата.Во споредба со блескаво светилки, оваа крушка емитува пријатен CRI (85+)високо светлина, која го прави објекти погледнете повеќе реална и природна, и носи сосема поинаков осветлување искуство.За да се обезбеди безбедност, ве молиме двојно проверете дали wattage, напон, база тип на нашите сијалица е вистинскиот сакате да ги замените со пред да го купат.За да се обезбеди безбедност, ве молиме двојно проверете дали wattage, напон, база тип на нашите сијалица е вистинскиот сакате да ги замените со пред да го купат. [Energy saving] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V сијалица е најдобрата замена за халоген светилка.Ви обезбеди со Топло и удобно осветлување. -Friendly до вашиот дом, или на животната средина. 6 W емитуваат истата осветленост на 50 W halogens.Точниот износ на осветлување ги зачувува вашите очи од нагласувајќи.97 инчи (50mm), должина на : 1.Оваа сијалица работи само со 12 V низок напон.Без жива, не ултравиолетови и инфрацрвени зраци, тоа е добро за здравјето на вашето семејство.3 основи, што се користи за внатрешна и надворешна акценти, пејзаж, песна осветлување, оптички влакна, маса светилки и подни светилки за домови, канцеларии, уметнички галерии, итн. -Наменет за AC/DC 12 V низок напон, 12 V LED трансформатор е потребно. [Патент гаранција и за добра цена-перформанси сооднос] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V светилки има 30-дневниот гаранција за парите назад и 3-та година по-продажбата на услугата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76