• Неодамнешно
МОБ се Релаксираат ПРЕДВОДЕНА од 100 вати Еквивалент A21 Мека Бела Dimmable LED Сијалица (2 Парчиња)

МОБ се Релаксираат ПРЕДВОДЕНА од 100 вати Еквивалент A21 Мека Бела Dimmable LED Сијалица (2 Парчиња)

Buyers rating:
DEN 407.28

Количина на стоки

100 Вати замена со користење само на 13.5 Watts (1600 lumens).Dimmable и работи со повеќето dimmer прекинувачи.Топла, мека бела висока дефиниција светлина со 2700 Kelvin боја температура.A21 облик и големина со јасни заврши. 2 LED светилки по пакет, Средни база (E26).ГЕ со Висока Дефиниција светилки се подобри, енергија LED кои се подобри изгледот на бои.Искуство разликата со bolder бои и подобрен контраст наспроти стандард МОБ LED светилки.Relax℠HD светлина нуди топла, мека бела светлина, идеален за удобно моменти и пријатно простори.Користете relax℠HD светлина во простори како спални соби, соби за непушачи и јадење соби.Инсталирајте relax℠HD LED општа намена светилки во табела светилки, sconces и отворен тела.100 Вати замена со користење само на 13.5 Watts (1600 lumens)Номинална да трае 13 години врз основа на 3 часа дневно use Saves 142 долари за трошоците за енергија по сијалица наспроти 100-Вати блескаво текот на сијалицата е life Dimmable и работи со повеќето dimmer switches Warm, мека бела висока дефиниција светлина со 2700 Kelvin боја temperature2 LED светилки по package A21 облик и големина со јасни finish Medium база (E26) .

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76