• Неодамнешно
#327 LED Замена на Сијалица | 12/14VDC | Dimmable | Заменува Сијалица Броеви: #327, 376, 387, 6034, 729, 727, S3368-2, AN3140-327, MS25237-327 (2-Pack; Црвено)

327 LED Замена на Сијалица | 12/14VDC | Dimmable | Заменува Сијалица Броеви: 327, 376, 387, 6034, 729, 727,

Buyers rating:
DEN 285.36

Количина на стоки

【Карактеристики】Директни капка-во ПРЕДВОДЕНА замена на сијалица за 28-Volt джудже flanged-база светилки со вжарено.Позитивни/Негативни земјата компатибилен; ја заматува со напред напон промени (намалување на напон светла ја заматува ~ се зголеми напонот светлина brightens); генерира нема топлина; намален тековната нерешено; дизајн живот до 50.000 часа. 【Сијалица Крстот Референца】 Заменува светилки со вжарено #327, #376 , #387, #6034, #729, #727, S3368-2, AN3140-327, MS25237-327. 【Спецификација】 Напон : 28 VDC; Светилка Облик : Т1-3/4 База Стил : Джудже Прирабница; Wattage : 0.70; Тековните : 25m A Поларитетот : Bi-Поларните; MOL : 0.50" MOD : 0.24"; Дизајн Живот : 50,000 час.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76