• Неодамнешно
LED MR16 6W AC12V Сијалица, со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 2700K Мека Топло Бела,Песна Светлината, Маса светилка,Погоден за Дома Осветлување,Не-dimmable,6 Pack

LED MR16 6W AC12V Сијалица, со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 2700K Мека Топло Бела,Песна Светлината,

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

Производ Апликации.3 двојно игла 2 игли,Тоа е многу погоден за GU5.3 база] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V крушка, еквивалент на 50 W халоген светилка, создавајќи енергична атмосфера.Производ Карактеристики и Придобивки.Во споредба со блескаво светилки, оваа крушка емитува пријатен CRI (85+)високо светлина, која го прави објекти погледнете повеќе реална и природна, и носи сосема поинаков осветлување искуство. [Energy saving] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V сијалица е најдобрата замена за халоген светилка.УВ слободни и ниска топлина, ниска потрошувачка на енергија и исклучително долг живот до 30,000 hours Product Applicatio.Повеќе Боја На Избор За Вас. [Лесно да се инсталира] -На GU5.3 основи, што се користи за внатрешна и надворешна акценти, пејзаж, песна осветлување, оптички влакна, маса светилки и подни светилки за домови, канцеларии, уметнички галерии, итн.Доколку се користи 5 часа на ден, тоа се неверојатни 16 години, пред да биде потребно да се заменат сијалица, го зачувате на енергија, време и пари.Ви обезбеди со Топло и удобно осветлување.3 LED светлото на рефлекторите Сијалица Одлична боја конзистентност, висококвалитетно осветлување перформанси е идеален за употреба во местото каде што треба посветла светлина. LED MR16 6 W AC12 V сијалица не е dimmable, Одлично и безбедно осветлување излез,со користење на SMD LED чипови.Репродукција на вистински боја на објекти со CRI над 85. [Безбеден и сигурен] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V сијалица не е dimmable, Одлично и безбедно осветлување излез,со користење на SMD LED чипови.Во согласност со CE, и Ro HS (lead-free),Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа и да ви обезбеди со повеќето професионална услуга никогаш не сте виделе порано.Не користите на било тела со текст над 12 V, или осигурете се дека имате трансформатор 12 V да се избегне burnout.Топло reminder (Потсетник)-Наменет за AC/DC 12 V низок напон, 12 V LED трансформатор е потребно-Не се препорачува за употреба во целосно ограден тела или на влага, бидејќи топлина израстоци и вода ќе го скрати животот, За безбедноста, исклучете тела пред замена на постојните сијалица.Без жива, не ултравиолетови и инфрацрвени зраци, тоа е добро за вашиот familys здравје. -REPSN светилки обезбеди Топло бела (2700 K),Природна, Бела(4000 K) ,Ладно бела(6000 K).Тесен центарот на вниманието 38° зрак агол,обезбедување на вас со удобно живеење атмосфера, без треперење, не отсјај, нема ѕвончето, и ефикасно да се заштити видот на вашето семејство. -Не се препорачува за употреба во целосно ограден тела или на влага, бидејќи топлина израстоци и вода ќе го скрати животот. -Исклучително Долг живот ,секоја сијалица доаѓа со животниот век на 30.Доколку се користи 5 часа на ден, тоа се неверојатни 16 години, пред да биде потребно да се заменат сијалица, го зачувате на енергија, време и пари.6 w,500 lumens,50 w халоген противвредност. 6 W емитуваат истата осветленост на 50 W halogens.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76
Филипс (429126) 19PAR38/F363000DIMAFRO6/1 LED, Случај на 6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (429126) 19PAR38/F363000DIMAFRO6/1 LED, Случај на 6

На Philips 429126 е 19watt, E26 база, 3000 K, 50,000 просечен живот, PAR38nbsp;LED еден opticnbsp;светилка.nbsp;се одликува со супериоре�

DEN 222.00