• Неодамнешно
12-Pack BR20 LED Сијалица, Luxrite, 45W Противвредност, 3500K Природна Бела, Dimmable, 460 Lumens, R20 ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина, Крушка, 6.5 W, E26 Медиум База, Влажна Оценет, Внатрешна/Надво

12-Pack BR20 LED Сијалица, Luxrite, 45W Противвредност, 3500K Природна Бела, Dimmable, 460 Lumens, R20 ПРЕДВОДЕНА

Buyers rating:
DEN 1750.80

Количина на стоки

ЗАШТЕДИТЕ ЕЛЕКТРИЧНА енергија - се Елиминира 85% од вашата електрична енергија употреба од страна на префрлување вашиот 45 вати floodlight сијалица со 6.5 W LED R20 сијалица.Веднаш намали цената на вашата електрична сметка, со тоа што инвестицијата во заштеда на енергија LED светилки.DIMMABLE - да Преземат контрола на вашиот вдлабнати осветлување потреби со способноста да се намали за 10% осветлување излез.Поставите вашиот BR20 LED dimmable поплава светилки според вашето расположение и да ги преземат задоволство во пријатна атмосфера во секое време.ДОЛГОТРАЈНИ - Изградена со восхит 25,000 часа на живот, нема замена ќе бидат потребни за следните 22 години, кога се користи 3 часа/ден.Тоа значи дека секоја R20 LED сијалица трае 10x подолго од еквивалент блескаво floodlight сијалица.СЕКОГАШ СВЕТЛА - Изградена со издржлив дизајн ја прави совршена внатрешна/надворешна floodlight сијалица.Овие влажни локација оценет R20 светилки ќе заличи вашиот дом со 460 lumens на светлина, која ќе може да го цениме.СПЕЦИФИКАЦИИ - 6.5 W (45 W Еквивалент), 3500 K (Природни Бела), 460 Lumens, Влажна Локација Оценет, 120° Зрак Агол, Dimmable, ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светилки, УЛ Наведени, E26 Стандард База, 25,000 Час Живот, 3-годишна Гаранција.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76
Филипс (429126) 19PAR38/F363000DIMAFRO6/1 LED, Случај на 6
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (429126) 19PAR38/F363000DIMAFRO6/1 LED, Случај на 6

На Philips 429126 е 19watt, E26 база, 3000 K, 50,000 просечен живот, PAR38nbsp;LED еден opticnbsp;светилка.nbsp;се одликува со супериоре�

DEN 222.00