• Неодамнешно
LED MR16 6W AC12V Сијалица,со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 4000K Природна Бела, Песна Светлината, Маса светилка,Погоден за Дома Осветлување,Не-dimmable,6 Pack

LED MR16 6W AC12V Сијалица,со GU5.3 База,што е Еднакво на 50W, 500 lumens, 4000K Природна Бела, Песна Светлината,

Buyers rating:
DEN 407.76

Количина на стоки

-Без УВ или IR Зрачење.3 основи, што се користи за внатрешна и надворешна акценти, пејзаж, песна осветлување, оптички влакна, маса светилки и подни светилки за домови, канцеларии, уметнички галерии, итн.Дијаметар : 1.6 w,500 lumens,50 w халоген противвредност. заштеда на Енергија до 90%, намалување на просечното домаќинство енергија трошоци за само $0. [Лесно да се инсталира] -На GU5. -Наменет за AC/DC 12 V низок напон, 12 V LED трансформатор е потребно.Точниот износ на осветлување ги зачувува вашите очи од нагласувајќи.За да се обезбеди безбедност, ве молиме двојно проверете дали wattage, напон, база тип на нашите сијалица е вистинскиот сакате да ги замените со пред да го купат.3 база светилки.Доколку се користи 5 часа на ден, тоа се неверојатни 16 години, пред да биде потребно да се заменат сијалица, го зачувате на енергија, време и пари. -За безбедноста, исклучете тела пред замена на постојните сијалица.6 по year Save 90% на сметките за електрична енергија и имаат животен век до 30.97 инчи (50mm), облик : MR16, база : GU5.Ви обезбеди со Топло и удобно осветлување. -Не води или жива.3 база] - REPSN LED MR16 6 W AC12 V крушка, еквивалент на 50 W халоген светилка, создавајќи енергична атмосфера.Ви обезбеди со природни и хармоничен осветлување.REPSN 6 W MR16 GU5.97 инчи (50mm), должина на : 1.Производ Апликации. LED MR16 6 W AC12 V сијалица не е dimmable, Одлично и безбедно осветлување излез,со користење на SMD LED чипови.Совршен за Дома Осветлување, Пејсажи Осветлување, Песна Осветлување, Акцент осветлување, Уметнички Галерии, Хотели, Музеи, Канцеларии, Ресторани, Малопродажни Продавници, продавница-windows и на било кое место треба одличен lighting UV слободни и ниска топлина, ниска потрошувачка на енергија и исклучително долг живот до 30,000 hours Product Applicatio Multiple Боја Избор За Вас-REPSN светилки обезбеди Топло бела (2700 K),Природна, Бела(4000 K) ,Ладно бела(6000 K).Топло Reminder (Потсетник).Репродукција на вистински боја на објекти со CRI над 85.Производ Апликации. -REPSN светилки обезбеди Топло бела (2700 K),Природна, Бела(4000 K) ,Ладно бела(6000 K).Без жива, не ултравиолетови и инфрацрвени зраци, тоа е добро за вашиот familys здравје.Производ Карактеристики и Придобивки. -Заштедите Електрична енергија сметка, на 6 W LED Сијалица генерира колку светлина како од 50 вати халоген светилки, освен драматично на трошоците за енергија во споредба со халоген светилки, па лесно можете да го зачувате вашите пари на сила законот со 90%.Во споредба со блескаво светилки, оваа крушка емитува пријатен CRI (85+)високо светлина, која го прави објекти погледнете повеќе реална и природна, и носи сосема поинаков осветлување искуство.Повеќе Боја На Избор За Вас.Тесен центарот на вниманието 38° зрак агол,обезбедување на вас со удобно живеење атмосфера, без треперење, не отсјај, нема ѕвончето, и ефикасно да се заштити видот на вашето семејство.Не користите на било тела со текст над 12 V, или осигурете се дека имате трансформатор 12 V да се избегне burnout.Тесен центарот на вниманието 38° зрак агол,обезбедување на вас со удобно живеење атмосфера, без треперење, не отсјај, нема ѕвончето, и ефикасно да се заштити видот на вашето семејство.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Филипс (432617) 7MR16/F244000DIMAF10/1 LED , Случај на 10

На Philips 432617 е 7watt, GU5.3 база, 4000 K,nbsp;MR16nbsp;LED dimmable светилка со Air Flux технологија.nbsp;Тие се обезбеди амбиентална

DEN 875.76