• Неодамнешно
Feit Електрични Водоотпорна PAR38 Рефлектор Место LED Сијалица, Зелена, (PAR38/G/10KLED/BX)

Feit Електрични Водоотпорна PAR38 Рефлектор Место LED Сијалица, Зелена, (PAR38/G/10KLED/BX)

Buyers rating:
DEN 398.40

Количина на стоки

Вистинската светлина може да се претвори во куќа во домот, направи несигурна област се чувствуваат посигурни, и навигирање на вашиот пат назад во кревет многу полесно.За нас, осветлување е сè.Уживаат сите бенефиции на напредни LED енергија-технологија за заштеда со Feit Електрични водоотпорна PAR38 Зелена рефлектор место LED сијалица.Водоотпорна PAR38 LED дизајн обезбедува изгледот на халоген светилки со енергетски заштеди до 85%.Нема потреба да се постигне компромис на забава додека ужива на заштеда на енергија корист на ЛЕР.Единствена специјалност декоративни партија светилки liven до вашиот décor.Додадете прскање на боја на патио, канцеларија, или било свечен настан. Тоа обезбедува cheery зелено светло дека е само право за партиите, фестивали, топката игри, празници, во секое време зелено светло е желба.Оваа зелено сијалица е одлично да се користи за сезонски или празник украси во домот, Патио канцеларија, или клуб.Семејството управувана.Добиете инстант за да полна осветленост дури и во под-нула температури со релативно кул работи перформанси.Нашите LED портфолио на Производот вклучува целосна линија на енергетски ефикасни LED светилки и retrofit колекции.Номинална да обезбеди до 11, 000 часа на сигурен светлина, светилки траат со години, без потреба да се променат.ШАРЕНИ - Ова PAR38 обоени LED е одлична за секоја празнична, одмор или посебен повод и го заменува било блескаво или халоген отворено обоени PAR38.Од отворено string светла за да ноќ светла, Feit Електрични нуди на своите клиенти целосна портфолио на сигурен осветлување производи, вклучувајќи дома décor осветлување колекции, светлосни тела, паметни и функција богата со високи перформанси осветлување решенија, како и целосна линија на општа домаќинство, специјалност светилки во сите облици, големини и конфигурации.ИНОВАТОР ВО ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ ОСВЕТЛУВАЊЕ - Основани и со седиште во Калифорнија, Feit Електрични се слави 40 години како водечка глобална осветлување производителот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат