• Неодамнешно
SEKAN Течни Кокос Лицето Масло Со Лаванда Етерични Масла - Длабоко Навлажнувачки Третман За Лице | Чисто & Сите Природни Кокосово Масло Да им Помогне на Repair & Хидрат Кож

SEKAN Течни Кокос Лицето Масло Со Лаванда Етерични Масла - Длабоко Навлажнувачки Третман За Лице | Чисто & Сите

Buyers rating:
DEN 479.76

Количина на стоки

НАПРАВЕНИ СО ОРГАНСКИ СОСТОЈКИ - Нашите моќни, а сепак нежни лицето на нафта обезбедува богат извор на антиоксиданси и есенцијални масни киселини за да го хранам, мазна и заличи на вашата кожа со органски состојки извори целосно од растенија и суровост-слободни.ПРЕДНОСТИ - Сите-природен, не-comedogenic, се заклучува во влага, го спречува transepidermal water loss, ја регулира секрецијата на себум, ја поддржува обновување на кожата, цели темни кругови под очите и подпухналост, и ја штити кожата од слободните радикали.ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ на КОЖА - Нашите кокосово масло сложени работи да се достави неверојатно мазни кожата, поправка на вашиот природната влажност на кожата бариера, и за подмладување на кожата. 3 состојки : органско масло од кокос, витамин Е, чист и лаванда етерични масла.ПОВЕЌЕ намени - Користење на нашето лице масло денот или ноќта како make-up remover, чистење, лицето крем/primer, или како око третман да навлезат во масло.Исто така, може да се примени на лицето коса после бричење.МОЌНА ДНЕВНА ХИДРАТАЦИЈА - Нашите кокосово масло формулација ја зголемува вашата лицето хидратација природно и ја подобрува вашата кожа, текстурата и изгледот.Не стабилизатори, конзерванси или хемикалии.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат