• Неодамнешно
RENOVE Чиста Argan Масло за Лице, Коса, Кожа & Ноктите 30ml

RENOVE Чиста Argan Масло за Лице, Коса, Кожа & Ноктите 30ml

Buyers rating:
DEN 341.52

Количина на стоки

100% Чиста Argan Масло од Мароко.Органски Мулти-Барањата Хидратација Масло.Исклучителен Квалитет Renove 100% Argan Масло е произведен користејќи највисок индустриски стандарди.Козметички Argan масло не е печено.Смирување, Балансирање, И Смирувачки.СИТЕ ПРИРОДНИ ФОРМУЛАЦИЈА—Направени со најчиста органски и природни состојки, ние сме обезбеди сигурност дека оваа формула е слободен на parabens, phthalates, и други штетни хемикалии се наоѓаат во повеќето нега на кожата производи, како што се Phenoxyethanol и Натриум Benzoate– Кликнете на "Додај во Кошничката' цел да & се даде себе си на анти-стареењето преуредување веднаш.Argan Масло е направен од масло за јадење дел од ореви во лушпа на Argan плодови кои растат на дрво Argan најде само во Мароко.Тоа е мулти-барањата масло се користи за да придавам влогови на лицето, косата и ноктите.Клинички докажано за подобрување на кожата хидратација и мазност, видно се намали крупни линии и брчки по само 4 недели, Argan Масло се користи од страна на Берберски жена со векови за убавина.Тоа, исто така, промовира скалпот здравје, го враќа животот и сјај на косата, го спречува сплит завршува, и moisturizes сува, нервозни скалпот.Може да се користи помеша со шампон, како оставам во средството за смекнување на косата и косата третман маска ви Помага сува кутикулите и кршливи нокти, Козметички Argan масло не е печено.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат