• Неодамнешно
Жолта Флуоресцентна Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 24 x 24 #9097

Жолта Флуоресцентна Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 24 x 24 9097

Buyers rating:
DEN 410.40

Количина на стоки

Листот Дебелина : 1/8" (.118").Лист Големина : 24" x 24".Тоа (специфична тежина 1.19) е помала од половината тежина во споредба со неоргански стакло.Таа е отпорна на неоргански хемикалии и нормално оковани јаглеводороди.Сепак, контактирајте со органски растворувачи може да предизвика оток, crazing, или пукнатина.Тоа е околу 8 до 10 пати повеќе отпорни на влијанието од обичните плоча стакло.Вие сте купување на еден дел од Жолта Флуоресцентна #9097 акрилик plexiglass лист со заштитна маскирање на двете страни за заштита.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Магијата Drapes Пакување од 1 Египетски Памук Опремени Креветчето Лист Бебе Постелнина со 5 инчи, Длабоки Еластична
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Магијата Drapes Пакување од 1 Египетски Памук Опремени Креветчето Лист Бебе Постелнина со 5 инчи, Длабоки Еластична

Памук листови може да се пеглаат на ниско ниво за да се спречат можните задушување или конфузија.КАВГАБ

DEN 672.00