• Неодамнешно
Бронза Транспарентен (Светлина) Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 3 x 3#2404(Пакување од 4)

Бронза Транспарентен (Светлина) Акрилик Plexiglass Лист 1/8 x 3 x 32404(Пакување од 4)

Buyers rating:
DEN 336.00

Количина на стоки

Листот Дебелина : 1/8" (.118").Лист Големина : 3" x 3".Тоа (специфична тежина 1.19) е помала од половината тежина во споредба со неоргански стакло.Таа е отпорна на неоргански хемикалии и нормално оковани јаглеводороди.Сепак, контактирајте со органски растворувачи може да предизвика оток, crazing, или пукнатина.Тоа е околу 8 до 10 пати повеќе отпорни на влијанието од обичните плоча стакло.Ќе се купуваат 4 парчиња на Транспарентен Бронза (Светлина) #2404 акрилик plexiglass лист хартија маскирање на двете страни за заштита.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

G-10/FR4 Garolite Бар - 2 Дебела x 2 Широк x 24 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

G-10/FR4 Garolite Бар - 2 Дебела x 2 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite G10 / FR4; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 2"; Толеранција На

DEN 2204.88
12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет

2x2 Twill Јаглерод Ткаенини : 12"x5ft.УВ Стабилизира Епоксидна Смола.Карбонски Влакна Смола Комплет : 2x2 Twill Јагл

DEN 959.76
G-7 Garolite Лист - 1/16 Дебела x 6 Широк x 6 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

G-7 Garolite Лист - 1/16 Дебела x 6 Широк x 6 Долго

Материјал : Garolite G7; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 16"; Толеранција На

DEN 624.48
Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат

Бакарна фолија ролни од националните МРИ Оклопна дојде во 53" ширини и променливи тежини.Најчестите тежи

DEN 671.76