• Неодамнешно
Сино-Темно Проѕирен Акрил Plexiglass Лист 1/8 x 3 x 3 (Пакување од 4)

Сино-Темно Проѕирен Акрил Plexiglass Лист 1/8 x 3 x 3 (Пакување од 4)

Buyers rating:
DEN 2104.80

Количина на стоки

Листот Дебелина : 1/8" (.118").Лист Големина : 3" x 3".Тоа (специфична тежина 1.19) е помала од половината тежина во споредба со неоргански стакло.Таа е отпорна на неоргански хемикалии и нормално оковани јаглеводороди.Сепак, контактирајте со органски растворувачи може да предизвика оток, crazing, или пукнатина.Тоа е околу 8 до 10 пати повеќе отпорни на влијанието од обичните плоча стакло.Ќе се купуваат 4 парчиња на Сино-Темно Проѕирен #2114 акрилик plexiglass лист хартија маскирање на двете страни за заштита.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет

2x2 Twill Јаглерод Ткаенини : 12"x5ft.УВ Стабилизира Епоксидна Смола.Карбонски Влакна Смола Комплет : 2x2 Twill Јагл

DEN 959.76