• Неодамнешно
10 Парчиња Јасно Пластична Фолија, 8x10 Plexiglass Панели 0.03 Дебела, се Користи за Изработка на Проекти, Замена на Слика Рамка Стакло, Смола Сликарство и Знаци

10 Парчиња Јасно Пластична Фолија, 8x10 Plexiglass Панели 0.03 Дебела, се Користи за Изработка на Проекти, Замена

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

【Флексибилни DIY Пластични Листови 】Голема Јасност МИЛЕНИЧЕ Пластични Листови се транспарентни како стакло.Тоа е прекрасен за изработка на проекти, фото рамки, табела броеви, смола сликарство, покани, отпечатоци, албумот, игра листата, уметнички дела и повеќе. 【8 x 10 МИЛЕНИЧЕ Замена Стакло】МИЛЕНИЧИЊА замена за рамка стакло се толку тешко како акрил и како издржлив како Plexiglass.Тие помагаат да се заштити скапоцени слики или уметност од промена на бојата и може да се рециклираат. 【Радоста на Креативност】Овие транспарентни, флексибилни, пластика, стакло се отпорен на гребење, да се загрози отпорни, крек отпорни, и водоотпорен.Тие се лесно да се намали, па ќе може да се добие точната големина и обликот што треба.Направи at-home повеќе креативни проекти и да се забавуваат со PET пластика sheeting. 【DIY Уметнички Проекти】Совршен за употреба со сува избрише маркери, Тие работат добро со маркери, алкохол, бои, сјај, акварели, акрилик & масло бои. 【Се прикаже Вашите Интереси】Можете да направите вашиот сопствен матрицата, свадба знак, Табела заштитник, и многу повеќе.Добиете твое денес и да почне изработката!.Дали ви треба повеќе прифатлива алтернатива на plexiglass?ГОЛЕМА ЈАСНОСТ ПЕТ ПЛАСТИЧНА ФОЛИЈА Е вашиот најдобар choice These 8-инчен x 10-инчен ПЕТ листови се, исто така, како разноврсна и издржливи.Со дебелина од 0.03-инчен, можете лесно може да се наведнувам, engrave, и намалување на листови според вашите потреби.Тоа е одличен избор за заштита на фотографии и уметнички дела, ПЕТ пластична фолија нема да стане фрагменти кога се скршени, па вие не мора да се грижите за кршење на стакло, кога детето се репродуцира или мали животни случајно крши тоа.Лесно да се чисти, овие листови ќе ви ги безбедно и да се направи вашиот живот малку полесно.ЛЕСНО ДА се НАМАЛИ СО ЧИСТИ РАБОВИТЕ - Сече со handsaw, тешки-должност режа, или алатка нож со нов ножот.ПЕТ пластична фолија е исто така погоден медиум за Cricut и други умре-намалување на машини.Се создаде професионална ниво креации со малку имагинација и со помош на постојано сигурен МИЛЕНИЧЕ лист!Употреба забелешка.(Ве МОЛИМЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ГО ОТСТРАНИТЕ БЕЛА ЗАШТИТНИ ФИЛМОВИ од ДВЕТЕ СТРАНИ НА СЕКОЈ ЛИСТ)Точка Пакет Количина : 10 | Димензии : 8x10".

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 1 / 16"; Толеранција На

DEN 635.76
Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат

Бакарна фолија ролни од националните МРИ Оклопна дојде во 53" ширини и променливи тежини.Најчестите тежи

DEN 671.76
12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет

2x2 Twill Јаглерод Ткаенини : 12"x5ft.УВ Стабилизира Епоксидна Смола.Карбонски Влакна Смола Комплет : 2x2 Twill Јагл

DEN 959.76
G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго

Материјал : Garolite G7; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 2"; Толеранција На

DEN 1950.00