• Неодамнешно
6 Pack Плоштадот Ласерско Гравирање Ќорци за на доградба на Акрилни Светлина База, 2mm Plexiglass Листови (x 5.9 5.9 во)

6 Pack Плоштадот Ласерско Гравирање Ќорци за на доградба на Акрилни Светлина База, 2mm Plexiglass Листови (x

Buyers rating:
DEN 263.76

Количина на стоки

Акрилик Плоштади : Креирате сопствени знаци, menu (мени) одбори, и се прикажува табела за вашиот дом или мал бизнис со овој сет од 6 акрилик ќорци за светлина база.Мулти-Цел : Ласерски engrave бизнис логоа, мотивациони цитати, дизајни, или имиња на плоштадот акрилик листови, тогаш се користи една LED светло база за да се расветли; светлина база НЕ се вклучени.Висок Квалитет : јасно акрилик plexiglass материјал е посветла и посилна од стакло со непречено, транспарентно површината за удобен и лесен за прилагодување.Димензии : Секој акрилик плоштадот мерки x 5.9 5.9 инчи со дебелина од 2mm.Она што се Вклучени : Вклучува 6 јасно акрилик листови; светлина база не се вклучени.Нашите сет од 6 акрилик плоштадот ќорци може да се користи за да креирате сопствени табела знаци, продавница прикажува, и менија за вашиот мал бизнис или домашен.Секој 2mm акрилик лист мерки x 5.9 5.9 инчи, на долниот база мерки 2.7 инчи, идеален за стандардна големина LED светло база (не е вклучен).Ласерски engrave забава дизајни, инспиративни цитати, или знаци на акрилна пластика листови потоа додадете led светло база за да се расветли вашиот сопствен знак.Ве молиме имајте во предвид : светло база не е вклучена.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Лист Acetal Браун 1/4 Во Т 24x24 Во
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лист Acetal Браун 1/4 Во Т 24x24 Во

DELRIN GRA1107002287 Лист Акции БОЛЕСТ Acetal Homopolymer Темно Кафеава Боја, Дебелина (Децимала) 0.250 Во Ширина 24 Во Должин

DEN 446.40
Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат

Бакарна фолија ролни од националните МРИ Оклопна дојде во 53" ширини и променливи тежини.Најчестите тежи

DEN 671.76