• Неодамнешно
Среден запад Акрилик Јасно Екструдиран Акрилик Листови - Транспарентно, да се Загрози Resistent Екструдиран Plexiglass за DIY Проекти, Занаети, Сликарство, Стакло Замена, & При

Среден запад Акрилик Јасно Екструдиран Акрилик Листови - Транспарентно, да се Загрози Resistent Екструдиран

Buyers rating:
DEN 2159.28

Количина на стоки

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Се 5 листови на 12" x 24" x .250" екструдиран акрилик листови.Овие лесни, јасно листови се одличен големина за различни DIY проекти, занаети, сликарство, аквариуми, прикажува заштитни штитови за табела блузи, витрини, или експонати; се користи како безбедност штитови, или машина покрива со овие екструдиран акрилик панели.Секој лист е да се загрози, термички, УВ светлина, & отпорни на корозија за повторува, долгорочна употреба.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Овие листови се брзо и лесно да се применуваат!Едноставно отстранете ја заштитната маска од секоја страна, и вие сте подготвени да ги користат!Треба да се промени големината?Лесно се намали на панел големина користење на рака, ја видов, вежба, маса видов, ласер машина, или голем број на други алатки.ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ : Секој акрилик лист е направен со најдобрите материјали е можно.Нашите plexiglass е направен за да биде појасно од стакло, и повеќе УВ, топлина, и да ги оштети отпорни - одржување на вашиот проекти побезбедно повеќе!.ЕДНОСТАВНА MAINTAINANCE : среден запад Акрилик листови се лесно да се чисти и одржува.Едноставно ги надолу со вашиот омилен почиста или sanitizer.Plexiglass листови се имаат високо ниво на толеранција за хемиска, вода, алкохол, & масло штета!.Пакетот содржи 5 јасно, екструдиран акрилик листови.Секој лист е 12" x 24" и 0.250" дебела - намалување од страна на ласерски, па секој лист е всушност 0.250" дебела.Направени од екструдиран акрилна пластика, овие листови се отпорни на искршената и сонцето штета.Се користи за знаци, табела врвот заштитници, аквариум капаци, DIY проекти, уметности & занает проекти, покани, и многу повеќе!Кога ќе бидете подготвени да ги користат, тргни се назад на некоја заштитна фолија & сте подготвени да започнете вашиот проект!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат

Бакарна фолија ролни од националните МРИ Оклопна дојде во 53" ширини и променливи тежини.Најчестите тежи

DEN 671.76
Магијата Drapes Пакување од 1 Египетски Памук Опремени Креветчето Лист Бебе Постелнина со 5 инчи, Длабоки Еластична
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Магијата Drapes Пакување од 1 Египетски Памук Опремени Креветчето Лист Бебе Постелнина со 5 инчи, Длабоки Еластична

Памук листови може да се пеглаат на ниско ниво за да се спречат можните задушување или конфузија.КАВГАБ�

DEN 672.00
ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 1 / 16"; Толеранција На

DEN 635.76
Лист Acetal Бела 2 1/2 Т 12x24 Во
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лист Acetal Бела 2 1/2 Т 12x24 Во

DELRIN GRA1107002222 Лист Акции 150 Acetal Homopolymer Бела Боја Дебелина (Децимала) 2.500 Во Ширина 12 Во Должина од 24 Во Дебели

DEN 1118.40
G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго

Материјал : Garolite G7; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 2"; Толеранција На

DEN 1950.00