• Неодамнешно
MECCANIXITY UHMW Лист Ултра Висока Молекуларна Тежина на Полиетиленски Лист Тешко Пластична Фолија Одбор 8x 6 x 0.2 Бела за DIY Табела Saw Ограда

MECCANIXITY UHMW Лист Ултра Висока Молекуларна Тежина на Полиетиленски Лист Тешко Пластична Фолија Одбор 8x

Buyers rating:
DEN 1221.60

Количина на стоки

Ултра-Висок Молекуларна Тежина Полиетилен е термопластични инженеринг пластика со добра сеопфатна својства.Таа има силна отпорност на триење, со голема сила, и анти-стареењето перформанси.Погоден за на маса видов ограда, jigs, фиока слајд, клеча багажник, сечење одбор, мраз санки, лагер, черупка, лого, хидраулични печат, средно оптоварување во вода, пневматски и не-подмачкано апликација.Пакување од 1 Бела UHMW Лист; Должина : 203mm/8inch; Width : 152mm/6inch; Дебелина : 5mm/0.2 инчи.Таа е направена од ултра-висок молекуларна тежина полиетилен.При високи температури (180℃/356°F), тоа нема да се топи и да се деформира, но ќе стане мека, со мазна сечење и единствен дебелина.Рабовите се заоблени и мазни, и таму ќе биде никој згура капка по греење.Можете да користите bandsaw/табела saw или други сечење алатки за да се намали во големина што треба да ги исполнуваат на вашиот проект.Тоа ќе ви овозможи лесно да се применуваат изврши притисок за правење на лист станот додека сечење.Совети : Тоа ќе се превиткуваат време под своја тежина.Сепак, тоа исто така ќе се придржува до разумен форма во рамките на своите граници.Можете да користите bandsaw/табела saw или други сечење алатки за да се намали во големина што треба да ги исполнуваат на вашиот проект.Тоа ќе ви овозможи лесно да се применуваат изврши притисок за правење на лист станот додека сечење.Можете да користите bandsaw/табела saw или други сечење алатки за да се намали во големина што треба да ги исполнуваат на вашиот проект.Тоа ќе ви овозможи лесно да се применуваат изврши притисок за правење на лист станот додека сечење.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

CUTULAMO Карбонски Влакна Лист, Карбонски Влакна Плоча Висока Цврстина Флексибилни Трајни производи за Градежништво
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CUTULAMO Карбонски Влакна Лист, Карбонски Влакна Плоча Висока Цврстина Флексибилни Трајни производи за Градежништво

Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без �

DEN 2268.00