• Неодамнешно
ЛЕ Garolite Лист - 3/4 Дебела x 24 Широк x 24 Долго

ЛЕ Garolite Лист - 3/4 Дебела x 24 Широк x 24 Долго

Buyers rating:
DEN 9899.52

Количина на стоки

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 3/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.043" - +0.043"); Ширина : 24"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 24"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Кафена; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 13,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 1.3 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Сиромашните; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0125; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните.Цврстина : Rockwell M100; Густина : 0.048 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 250° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.Лен ламинирани со фенолни смоли.ЛЕ е лесен-за-машина и добра отпорност на влага.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 3/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.043" - +0.043"); Ширина : 24"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 24"; Должина Толеранција : (-0.25" - +0.25").Боја : Кафена; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : 13,000 psi; Влијание Сила Оценка : Одличен.Влијанието на Сила : 1.3 ft.-кг./во.; Влијанието на Сила Оценка : Сиромашните; Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : 0.0125; Апсорпција на Вода Оценка : Сиромашните.Цврстина : Rockwell M100; Густина : 0.048 кг / cu.во.; Температурата Опсег : 250° С; Спецификации се Сретна : УЛ 94 ПОЛУПАНСИОН.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Лист Acetal Бела 2 1/2 Т 12x24 Во
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Лист Acetal Бела 2 1/2 Т 12x24 Во

DELRIN GRA1107002222 Лист Акции 150 Acetal Homopolymer Бела Боја Дебелина (Децимала) 2.500 Во Ширина 12 Во Должина од 24 Во Дебели

DEN 1118.40
G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

G-7 Garolite Лист - 1/2 Дебела x 6 Широк x 6 Долго

Материјал : Garolite G7; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Лист.Дебелина : 1 / 2"; Толеранција На

DEN 1950.00
CUTULAMO Карбонски Влакна Лист, Карбонски Влакна Плоча Висока Цврстина Флексибилни Трајни производи за Градежништво
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

CUTULAMO Карбонски Влакна Лист, Карбонски Влакна Плоча Висока Цврстина Флексибилни Трајни производи за Градежништво

Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без �

DEN 378.96
ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 1 / 16"; Толеранција На

DEN 635.76