• Неодамнешно
AIMIMI Титаниум Лист Легура TC4 Метална Плоча Занает Идеален Материјал за употреба при ниски температури Контејнери за Складирање Тенкови и Друга Опрема 200x200mm,Дебелин?

AIMIMI Титаниум Лист Легура TC4 Метална Плоча Занает Идеален Материјал за употреба при ниски температури Контејнери

Buyers rating:
DEN 367.20

Количина на стоки

✈ Висока пластичност : Густина титаниум алуминиумски генерално околу 4.5 g / cm3. која е само 60% од челик.Механичка сила, два пати како голем како на алуминиум, магнезиум поголема од пет пати.Силата на титаниум алуминиумски е повисок од општиот нерѓосувачки челик и алуминиум, и може да достигне два пати од нерѓосувачки челик. ✈ Висока топлина интензитет : Температура од неколку стотици степени повисока од алуминиум.На точка на топење на 1942 K, повисока од злато 1000 K, повисока од челик 500 K.На точка на топење на чист титаниум е 1678°Ц. По додавањето на легирање елементи се титаниум алуминиумски, на точка на топење од легура, генерално, се намалува, и, генерално, се намалува со зголемување на легирање елементи прилог. ✈ Добра отпорност на корозија : Титаниум работа во влажна атмосфера и seawater, отпорност на корозија е далеку подобри од нерѓосувачки челик; за спротивставувајќи, гравирање, стрес, особено силен отпор, како и други органски материјали имаат одлична отпорност на корозија. ✈ Добра ниска температура перформанси легури на титаниум на ниски температури и се екстремно ниски температури, се уште може да го задржи својот механички својства.Ја одржува добра еластичност и цврстина на ниски температури од -196-253°C, а се избегнува ладно ронливост на метали, што го прави идеален материјал за употреба при ниски температури контејнери за складирање тенкови и друга опрема. ✈ Голема хемиска активност : Хемиски додатоци на титаниум е голем, со атмосферски O, N, H,CO, CO2 и др.имаат силна хемиска реакција.Погоден за воздушната индустрија и морската индустрија.Долг животен век, мазна површина,со Голема сила, добра отпорност на корозија, висока отпорност на топлина.Може да се користи во воздушната индустрија и навигација индустрија, итн.Спецификација : Материјал : Brand new Titanium Color : Сива white Size : како што е прикажано во picture For : aerospace, воени советници, индустриски процеси, автомобилската, медицина,бродоградба, хемиски машини, висока температура вакуум опрема, енергија, desalination и медицински области и така натаму.Карактеристики : ◆ Висока цврстина, обработливост.◆ Мала тежина, ниска густина, голема чистота и голема сила.◆ Одлични механички својства.◆ Издржливи и практично во употреба.◆ Широко се користи во воздушната, воена, индустриски процеси, автомобилската, медицина итн.Пакет се вклучени : 1 x Титаниум Plate Note : ☛ ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.☛ Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Карактеристики на стоката

Material:
Brand new Titanium
Color:
Gray white
Size:
as shown in the picture
For:
aerospace, military advisers, industrial processes, automotive, medicine,shipbuilding, chemical machinery, high-temperature vacuum equipment, energy, desalination and medical fields and so on.
Features:
◆ High hardness, workability. :
◆ Light weight, low density, high purity and high strength. :
◆ Excellent mechanical properties. :
◆ Durable and practical in use. :
◆ Widely used in aerospace, military, industrial processes, automotive, medicine, etc. :
Package included:
1 x Titanium Plate :
☛ Please allow 1-3mm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
☛ Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Купувачи како што сакаат

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бакарна Фолија 750 lb се Тркалаат

Бакарна фолија ролни од националните МРИ Оклопна дојде во 53" ширини и променливи тежини.Најчестите тежи

DEN 671.76
12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

12 x 5FT Twill Ткаат Смола Комплет

2x2 Twill Јаглерод Ткаенини : 12"x5ft.УВ Стабилизира Епоксидна Смола.Карбонски Влакна Смола Комплет : 2x2 Twill Јагл

DEN 959.76
ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ЛЕ Garolite Бар - 1/16 Дебела x 2 Широк x 24 Долго

Материјал : Garolite ЛЕ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична; Облик : Бар.Дебелина : 1 / 16"; Толеранција На

DEN 635.76