• Неодамнешно
ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ШЕФ-ФИЛМ НОАР-ЏОН PAYNE-1956-ЛОБИ КАРТИЧКА #4 FN/VF

ФИЛМСКИ ПОСТЕР: ШЕФ-ФИЛМ НОАР-ЏОН PAYNE-1956-ЛОБИ КАРТИЧКА 4 FN/VF

Buyers rating:
DEN 720.00

Количина на стоки

Ова е оригинална лоби картичка, не е репродукција.Филм лоби картички некогаш биле вработени да примами публика на посетителите и да се потенцира клучната рамки од филмови.За разлика од денес е насловот постер "еден листови," кој обично се карактеристика само на една или две glimpses на филмот, лоби картички прикажани осум одделни сцени.Понекогаш studios произведуваат како многу како 16 лоби картички за еден филм.Рано лоби картички се црно и бело, поставен на картичката акции, и хоризонтална во формат.Типичен поставите вклучени Наслов Картичка (ТЦ) и седум т.н. Сцена Картички (SC).Во 1920 година, главните studios одлучи да colorize нивните лоби картички.Собирачи на овие картички за пребарување не само за реткост и популарност, но исто така и за сцени кои quintessentially снимање на филмови тие го опишуваат.Навистина, исклучително претставник лоби картички може честопати да биде далеку повредни од било кој друг сувенири поврзани со одреден филм.Идеален за екранот, одлична за собирачи, или некој кој сака одличен декоративен дел за нивниот дом или канцеларија.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Тексас Дама 1955 САД Сцена Картичка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Тексас Дама 1955 САД Сцена Картичка

Сцена Картичка (11x14).Формулиран.Не е укината.Ве молиме имајте во предвид големини се приближуваме и изја

DEN 2040.00
Бери Линдон 1975 САД Сцена Картичка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бери Линдон 1975 САД Сцена Картичка

Сцена Картичка (11x14).Формулиран.Не е укината.Ве молиме имајте во предвид големини се приближуваме и изја

DEN 2040.00
Raging Bull 1980 САД Сцена Картичка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Raging Bull 1980 САД Сцена Картичка

Сцена Картичка (11x14).Формулиран.Не е укината.Ве молиме имајте во предвид големини се приближуваме и изја

DEN 2400.00
За Кого Бел Tolls R1949 САД Сцена Картичка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

За Кого Бел Tolls R1949 САД Сцена Картичка

Сцена Картичка (11x14).Формулиран.Не е укината.Ве молиме имајте во предвид големини се приближуваме и изја

DEN 2400.00
М 1950-тите Швајцарската Сцена Картичка
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

М 1950-тите Швајцарската Сцена Картичка

Сцена Картичка (13x17).Формулиран.Не е укината.Ве молиме имајте во предвид големини се приближуваме и изја

DEN 2520.00