• Неодамнешно
X-DREE 1000 Компјутери SV1.25-3.7 S AWG 22-16 Црвено Пред Изолирани Вилушка Терминали Конектор(1000 Unids SV1.25-3.7 S AWG 22-16 Rojo Пред Aislamiento Terminales де Horquilla Conector

X-DREE 1000 Компјутери SV1.25-3.7 S AWG 22-16 Црвено Пред Изолирани Вилушка Терминали Конектор(1000 Unids SV1.25-3.7

Buyers rating:
DEN 704.40

Количина на стоки

Име на производ : Furcate Пред Изолирани Терминал;Модел : SV1.25-3.7 S;Дизајн : Вилушка Тип.Материјал : ПВЦ Пластика, Метал;Боја : Сребро на Ѕвонење, Црвена;Одговара Кабел Големина : 0.5 - 1mm2 (А. В. Г 22-16).Совет Ширина : 5.7 mm/ 0.2";Цевка Внатрешен Дијаметар : 4mm/ 0.16".Вкупна Должина : 21.6 mm/ 0.9";Max.Актуелни : 19НА(Longitud вкупно : 21.6 mm / 0.9' '; Corriente Máx . : 19НА.Тежина : 466g;Пакет Содржина : 1000(±2%) x Furcate Изолирани Терминал(Peso : 466g; Contenido del paquete : 1000 (± 2%) x Terminal един aislamiento де Furcate. 1000 Компјутери SV1.25-3.7 S AWG 22-16 Црвено Пред Изолирани Вилушка Терминали Connector Description : На furcate пред-изолирани терминал е лесно да се поврзете со електрична жица за да се зајакне својата сигурност и безбедност.Користи широко во machiney, електрична енергија, железница, бродоградба, авијација, home апарат, компјутер или други автоматски опрема.Опис : furcate пред-изолирани терминал е лесно да се поврзете со електрична жица за да се зајакне својата сигурност и безбедност.Користи широко во machiney, електрична енергија, железница, бродоградба, авијација, home апарат, компјутер или други автоматски опрема.Опис на Spanish1000 Unids SV1.25-3.7 S AWG 22-16 Rojo Пред Aislamiento Terminales де Horquilla Conector Nombre del producto : Терминал де aislamiento previo Furcate; Modelo : SV1.25-3.7 S; Diseño : Tipo де horquilla Material : ПВЦ Plástico, Метално; Боја : Tono plateado, Rojo; Tamaño del кабел apropiado : 0.5 - 1mm2 (А. В. Г 22-16) Ancho де ла punta : 5.7 mm / 0.2' '; Diámetro interno del tubo : 4mm / 0.16' 'Longitud вкупно : 21.6 mm / 0.9' '; Corriente Máx . : 19 APeso : 466g; Contenido del paquete : 1000 (± 2%) x Terminal един aislamiento де Furcate.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Батеријата Терминал Конектори, Температурата Отпорни на Електрична Жица Терминал за Електрични за Автомобилската
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Батеријата Терминал Конектори, Температурата Отпорни на Електрична Жица Терминал за Електрични за Автомобилската

Многу погодна за домашни, електрични, автомобилската, батерија жици, автомобил засилувачи, аудио и виде

DEN 1188.00