• Неодамнешно
Живот-flo Јод Плус Капки | 150 mcg Јод По Порција | Здрава Тироидната жлезда, Енергија и Метаболизмот на Поддршка | Формулирани за Висока Апсорпција | 2 fl мл

Живот-flo Јод Плус Капки | 150 mcg Јод По Порција | Здрава Тироидната жлезда, Енергија и Метаболизмот на Поддршка

Buyers rating:
DEN 357.60

Количина на стоки

Препорачаната Дневна Надоместок : Содржи максимална количина на .11% Јод; 150 mcg по порција.Од суштинско значење Минерални : Јодот е од витално значење за здрава тироидната функција, метаболизмот течни јодот е лесно се апсорбира, вари секогаш без суровост.Посветени на Квалитет : Лабораториски потврдени со користење на силните стандард за да се обезбеди чистота, идентитет & потенција.Од Суштинско Значење Јод.Чувство слабите?Вашиот штитна жлезда може да биде во потребата на некои поддршка!.Живот-flo Течни Јод Плус содржи 150mcg на јод, трага минерални корисни за здрава тироидната функција, нивото на енергија и метаболизам поддршка.Само три капки обезбеди Препорачаната Дневна Вредност на оваа важна хранлива состојка која исто така може да им помогне на поддршка на здрава коса, кожа и нокти.Дизајнирани за брза апсорпција и искористување од страна на телото, нашите течна формула не содржи спојници или адитиви и оди да работи брзо да им помогне на поддршка на здрава енергија и да ви чувство твоите најдобри.Супериорен Состојки : Јод (како Калиум Јодид, Јод).Други Состојки : Прочистена Вода. *Овие наводи не се проценети од страна на ФДА.Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира, лечи или спречување на било која болест.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат