• Неодамнешно
3FT Cat6 550MHz UTP Ethernet Мрежен Кабел - Црна

3FT Cat6 550MHz UTP Ethernet Мрежен Кабел - Црна

Buyers rating:
DEN 150.48

Количина на стоки

Висок квалитет на Категорија 6 (CAT6) patch кабли се решение за вашиот internetworking потреби.Со вжештена брзина до 550 MHz можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема на максимална брзина.Исто така, со својата супериорна конектор ќе добие кабел кој е изграден за брзина и издржливост.Monoprice Cat5e и Cat6 кабли се направени на 24 AWG чисто голи бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица и затоа се целосно во согласност со УЛ Код 444 и Национални Електрични Код за минлив исхемичен напад-568-В. 2 оган и стандарди за безбедност кои бараат чисто голи бакарна жица во Cat5e и Cat6 комуникации кабли.Висок квалитет на Категорија 6 (CAT6) patch кабли се решение за вашиот internetworking потреби.Со вжештена брзина до 550 MHz можете да се поврзете со вашиот LAN/WAN сегменти и вмрежување опрема на максимална брзина.Исто така, со својата супериорна конектор ќе добие кабел кој е изграден за брзина и издржливост.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат