• Неодамнешно
Компјутерски Додатоци, Високо-Брзински Пренос Мрежен Кабел за Дома(5M)

Компјутерски Додатоци, Високо-Брзински Пренос Мрежен Кабел за Дома(5M)

Buyers rating:
DEN 518.40

Количина на стоки

Погоден за различни мрежни околини како што се канцеларии, хотелски апартмани, дома декорација, Интернет кафе инсталации, итн.Дебела позлатени контакти, отпорни на приклучување, долгорочна употреба на сигналот се уште е стабилна како и досега.Со двоен слој за алуминиумска фолија оклопна и заштитен нето, тоа е помалку замеша со надворешните сигнали.Мрежата кабел има висока‑брзина на пренос стапка на 10 Gbps, и сигнал за пренос нема да има намалување.Погоден за рутери, десктоп компјутери, лаптоп компјутери, прекинувачи, паметни Телевизори, ТВ кутии, итн.Функција : 1. Мрежата кабел има висока‑брзина на пренос стапка на 10 Gbps, и сигнал за пренос нема да има намалување.2. Дебела позлатени контакти, отпорни на приклучување, долгорочна употреба на сигналот се уште е стабилна како и досега.3. Со двоен слој за алуминиумска фолија оклопна и заштитен нето, тоа е помалку замеша со надворешните сигнали.4. Погоден за рутери, десктоп компјутери, лаптоп компјутери, прекинувачи, паметни Телевизори, ТВ кутии, итн.5. Погоден за различни мрежни околини како што се канцеларии, хотелски апартмани, дома декорација, Интернет кафе инсталации, итн.Спецификација : Предмет Тип : Network Cable Outer Кожата Материјал : Еколошки PVCInterface Материјал : Високо полимерни ПВЦ resin Conductor Материјал : Кислород-free) бакарна core Contact Позлата : 50µm злато plating Core Структура : 8-core извртени pair Shielding : Двоен слој алуминиумска фолија оклопна + оклопна net Transmission го Оценувате : 10 Gbps Transmission пропусниот Опсег : 600 Mhz Connector Тип : RJ45 Пакет Листа : 1 x Мрежен Кабел.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Network Cable
Outer Skin Material:
Environmentally friendly PVC
Interface Material:
High polymer PVC resin
Conductor Material:
Oxygen-free copper core
Contact Plating:
50μm gold plating
Core Structure:
8-core twisted pair
Shielding:
Double-layer aluminum foil shielding + shielding net
Transmission Rate:
10Gbps
Transmission Bandwidth:
600Mhz
Connector Type:
RJ45
Package List:
1 x Network Cable :

Купувачи како што сакаат