• Неодамнешно
Мачка 8 Етернет Кабел 6 ft Заштитени,Рамни Кабел,26AWG Lastest 40Gbps 2000Mhz SFTP Печ Мозок, Тешки High-Speed Cat8 LAN Мрежа RJ45 Кабел во Ѕидниот, Отворено, Водоотпорна Оценет за Рутер, Модем

Мачка 8 Етернет Кабел 6 ft Заштитени,Рамни Кабел,26AWG Lastest 40Gbps 2000Mhz SFTP Печ Мозок, Тешки High-Speed

Buyers rating:
DEN 191.76

Количина на стоки

✅【Ултра Интернет брзина】Cat8 прецизност извртени SFTP етернет кабел, работи на фрекфенција од 2 GHz (2000 MHz), што овозможува повисок пропусен опсег и бара оклопна и се смета како нова опција за новите 25 GBASE-Т и 40 GBASE-Т мрежи. ✅【Универзална Компатибилност】Cat8 patch кабел е целосно наназад компатибилен со сите претходни(cat5, cat5e, cat6, cat6a и cat7) RJ45 каблирање и опрема.И Rj45 мрежата кабел е побрзо отколку cat5,cat5e,cat6 patch кабли, ќе имаат подобро искуство во користење на Dacrown мачка 8 брзо расте ethernet кабелот. ✅【Побрз Пренос на Податоци го Оценувате】 Dacrown УЛ Оценет Мачка 8 Кабелот е дизајниран за поддршка на 25 GBASE-Т и 40 GBASE-Т апликации, тоа е погоден за мало или средно претпријатие Lan мрежи, особено за центарот за податоци switch-to-сервер interconnections.Со Dacrown здрав висока брзина на мрежен кабел, вие не ќе го доживее задоцнување или запирање на преносот на податоци. ✅【Надгради Структура】Изградени со позлатени rj45 приклучок направи тоа континуирано и посигурни за сервери, ТВ, ТВ кутија, лаптоп, компјутер, печатач, мрежни прекинувач, рутери, АДСЛ, адаптери, центри,модеми, PS3, PS4, X-box, печ панели и други високи перформанси вмрежување апликации. ✅【Водоотпорна .Лиен вирус олеснување избегнува snags,pinching и можат да го издржат испреплетени пречки;. 50 um micron позлатени контакти за подобрување на сигналот интегритет.Четири извртени пар сетови, обвиткана со алуминиумска фолија и помогне на заштитените Cat8 Ethernet кабелот се спротивстави надвор и внатре пречки.Нови ПВЦ заштита јакна се како оклоп на RJ45 мрежен кабел и да се обезбеди двојно заштита значи дека HD Етернет кабел може да работат ефикасно во екстремно топло или ладно време.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат