• Неодамнешно
KoreHealth KorePulse Длабоко Ткиво Massager Roller Ball | Myofascial Предизвика Точка и Напнати Мускули Ослободување Терапија Топката | Вибрации Масажа Топката се Користи за Обновување на

KoreHealth KorePulse Длабоко Ткиво Massager Roller Ball | Myofascial Предизвика Точка и Напнати Мускули Ослободување

Buyers rating:
DEN 1391.76

Количина на стоки

ЗАМОР ПОМОШ ЗА БОЛКА во МУСКУЛИТЕ - Ја Kore Pulse Масажа Топката обезбедува брзо олеснување од мускулна вкочанетост и болка.Тоа може да се користи како една нога ролери, вратот massager, назад ролери за болка во грбот терапија, или нога massager.Исто така функционира и како целиот масажа на телото ролери кога се фокусираше на активирањето точка.Со напредни фитнес технологија, топката ја испраќа бранови на вибрации длабоко во мускулното ткиво, брзо ослободување на напнатоста и отклучување болни јазли.МУСКУЛИТЕ РОЛЕРИ МАСАЖА ТОПКАТА - се Чувствуваат опуштено за време на пост-тренинг за обновување со замор помош за болка во мускулите и тесни зглобовите.Користејќи ја моќта на локализирани вибрации терапија, Kore Pulse може да помогне да се намали напнатоста и myofascial ослободување.Kore Pulse е обликуван да се вклопат во секоја крива и тешко да се постигне места, Совршен за да се користат во местото на пена ролери или јога топката.ФИТНЕС ТЕХНОЛОГИЈА ЗА АТЛЕТСКИТЕ ПЕРФОРМАНСИ - Kore Pulse е идеален за пост тренингот за обновување.Се фокусира на болка во грбот, вратот и зглобовите и други области кои треба помош.Ова може да помогне со напнатост во мускулите што е обично искусни по физичка активност.Нашите напредни vibrating масажа топката помага да се зголеми циркулацијата и ќе ги прошири вашите опсег на движење, особено за време на вежбање, јога, и во салата.МУСКУЛИТЕ MASSAGER ТОПКА ЗА СЕКОЕ ТЕЛО БОЛКА - за Разлика од сите други масажа алатка, Kore Pulse обезбедува 4 нивоа на вибрации интензитет за лекување на благи вкочанетост и болка или да земете длабока болка во мускулите за олеснување мускулите.Активирајте Kore Pulse е посебна Наплата Масажа на Владата за ублажување на стрес и тензии со смирувачки бранови на вибрации.ПРЕНОСНИ ЕЛЕКТРИЧНИ MASSAGER АЛАТКА - Kore Pulse не е поголемо од софтбол во големина, така што можете да го однесе насекаде, и да го користите во секое време.Кој компактен, пренослив дизајн со 50 минута батерија, тоа е совршено нога massager и назад massager топката да го користите дома, во салата во заводот—никаде!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Многу Цврста Длабоко Обновување на физикална Терапија Топки за Myofascial Ослободување, Предизвика Точка, Мобилност
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Многу Цврста Длабоко Обновување на физикална Терапија Топки за Myofascial Ослободување, Предизвика Точка, Мобилност

Тие се направени од посебен полиуретан дека има добра потпора карактеристики, па тие ќе останат во мест

DEN 382.80