• Неодамнешно
Многу Цврста Длабоко Обновување на физикална Терапија Топки за Myofascial Ослободување, Предизвика Точка, Мобилност на наставничкиот и Јога

Многу Цврста Длабоко Обновување на физикална Терапија Топки за Myofascial Ослободување, Предизвика Точка, Мобилност

Buyers rating:
DEN 382.80

Количина на стоки

Тие се направени од посебен полиуретан дека има добра потпора карактеристики, па тие ќе останат во местото каде што сакате од нив.Тие се направени од посебен полиуретан дека има добра потпора карактеристики, па тие ќе останат во местото каде што сакате од нив.Тоа е затоа што навистина добар акупресурата / myofascial ослободување работи многу брзо да се исцели и подмладување на вашето тело. 100% Гаранција за квалитет - ако нашите масажа tools не ги задоволуваат вашите потреби, да ги споделите со нас и ние ќе ги обезбеди целосна кавга-бесплатно наплата или ви испрати замени.ЈОГА & МАСАЖА ОБНОВА : Масажа Песна масажа топки се идеални за продлабочување на вашата јога пракса, пренатална масажа, спортски масажа и се опоравува од повреда.Длабоко Закрепнување е вашиот билет ако сакате да се ослободи тесни мускулите безбедно и лесно со користење на истите техники вработени од страна на најдобрите терапевти и chiropractors.Во сила : Овие масажа/јога топки ќе навлезат и ослободување на меките ткива многу подобро од пена ролери.За среќа, притисок од страна на терапевтот е страна или лакрос топката за масажа враќа на нормална, лабава менливоста на вашиот fascia и ги вашите болки!Овој процес се нарекува "myofascial ослободување', 'мека-ткиво ослободување' а понекогаш и 'предизвика точка терапија'.УНИКАТЕН : Наша Фирма топки се единствени, дизајниран со големина на бејзбол и со цврстина помеѓу вашиот масажа терапевти дланки и лактите.Кога сте биле повредени или вашите мускули се тесни, ќе го добиете она што физички терапевти повик "myofascial болка", кој доаѓа од задебелување на fascia.Започнете со тркалање и топење се далеку вашето мускулни јазли, денес со најдобрите myofascial ослободување топки насекаде.ИТНО ПРЕДНОСТИ : Многу луѓе да ни кажете во нивните прегледи на тие искуство непосредна разлика.Ги види и да научат да го направите вашиот сопствен активира точка терапија, акупресура и длабоко ткиво авто-масажа.Одличен за лекување на tendinitis и други хронични мускул и тетива на болка, вклучувајќи УПН, тенис лактот и plantar fasciitis.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Силиконски Една Тежина Kegal (Розева)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Силиконски Една Тежина Kegal (Розева)

Сакате да имате поголема, подобро, повеќе ги задоволува climaxes и самостојна и со партнерот?Овој луксузен п

DEN 166.80